• facebook
 • rss
 • Chcą żyć inaczej

  Justyna Tylman

  dodane 13.10.2012 20:40

  Spotykają się w każdy piątek w salach Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Oddział Koszalin. Przychodzą z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Do życia podchodzą nonkonformistycznie.

  Nonkonformiści to grupa nastolatków, która zaczęła spotykać się w styczniu 2010 roku. - Są to młodzi pochodzący z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Ci, którzy eksperymentowali z różnymi substancjami psychoaktywnymi, będący po próbach samobójczych, ale także Ci, wolni od uzależnień bez alternatywy na piątkowe popołudnie - wyjaśnia Marta Sokołowska-Mróz, animator grupy, działającej przy Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii Oddział w Koszalinie. W grupie młodzi odnajdują swoje miejsce-to jest ich kawałek podłogi. W takcie, co tygodniowych spotkań mogą otwarcie porozmawiać o swoich problemach, a także radościach.

  Nonkonformiści to przede wszystkim grupa dzieciaków gotowa pracować nad sobą i dla innych. Realizują projekty streetartowe i wolontariacie. Przygotowali zajęcia w placówce opiekuńczo-wychowawczej Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej, zaangażowali się w prace przy odnowie cmentarza poniemieckiego w Koszalinie. Na scenie Galerii Scena wystawili spektakl, do którego napisali scenariusz. – Ostatnio przeprowadziliśmy akcję zbieraniem karmy dla koszalińskiego schroniska. Obstawiliśmy kilka punktów w mieście.  Młodzi zebrali bardzo dużo. To pokazuje, że ludzie chcą pomagać, a dla nonkonformistów ważna lekcja – dodaje animatorka.

   

  Więcej o Nonkonformistach w papierowym wydaniu Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół