• facebook
 • rss
 • Obdarowani Bogiem

  Justyna Tylman

  dodane 10.11.2012 21:32

  Budynek koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego wypełniły modlitwa, śpiew i śmiech ludzi zrzeszonych w różnych gałęziach i wspólnotach Ruchu Światło-Życie.

  W XIX Diecezjalnej Pielgrzymce Ruchu Światło-Życie wzięło udział prawie 600 oazowiczów.

  Tegoroczne spotkanie wpisało się w trwający w Kościele Rok Wiary. Sobotnia pielgrzymka rozpoczęła się od zawiązania wspólnoty i odmówienia brewiarzowej modlitwy w ciągu dnia. Następnie przyszedł czas na konferencję ks. Wojciecha Parfianowicza, poświęconą zagadnieniu wiary. W czasie późniejszych spotkań w grupach, oazowicze mogli lepiej się poznać, a także podzielić doświadczeniami swojej wiary. - Młodym ludziom łatwiej się wierzy w Boga, kiedy są we wspólnocie. Wiem to z własnego doświadczenia - mówi Ania, która stawia swoje pierwsze kroki w Ruchu Światło-Życie.

  Msza św., której przewodniczył biskup diecezjalny Edward Dajczak była centralnym punktem pielgrzymki do Wyższego Seminarium Duchownego. - Jesteście taką częścią diecezji, gdzie Bóg jest dotykalny, gdzie Boga można zobaczyć i przeżyć - mówił biskup do uczestników pielgrzymki.  

  W czasie Mszy św. można było uzyskać odpust zupełny. Oazowicze złożyli wyznanie wiary przed biskupem Dajczakiem, spełniając w ten sposób prośbę papieża Benedykta XVI, skierowaną do wszystkich ruchów i wspólnot kościelnych. Mogli też przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

  Po Mszy św. przyszedł czas na podziękowania dla ks. Zbigniewa Woźniaka, który do 31 sierpnia 2012 roku pełnił posługę moderatora diecezjalnego.Przez 15 lat wytężonej pracy ks. Woźniak rozwijał Ruch Światło-Życie w naszej diecezji. - Najbardziej cieszy mnie to, że będąc tutaj dzisiaj widzę, że to, w co angażowałem się przez tyle lat, tak świetnie działa - mówił ks. Woźniak. Nowym moderatorem bp Dajczak mianował ks. Tomasza Tomaszewskiego.

  Pielgrzymkę zakończył koncert uwielbienia w wykonaniu diakonii muzycznej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej „Tyle Dobrego” pod kierunkiem ks. Arkadiusza Oslisloka.

  Obszerniejsza relacja z Pielgrzymki w papierowym wydaniu "Gościa Niedzielnego" 18 listopada. Już teraz zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami i filmiku z koncertu uwielbienia.

  Pielgrzymka Ruchu Światło - Życie 2012
  Koncert uwielbienia w wykonaniu Diecezjalnej Diakonii Muzycznej
  ks. Wojciech Parfianowicz/GN

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół