• facebook
 • rss
 • Nieustępliwi w wierze

  Justyna Tylman

  dodane 21.11.2012 00:09

  - Może pod koniec tych rekolekcji będziemy wiedzieć więcej o swojej wierze - wyraził nadzieję o. Jose Antony Maniparambil, biblista z Indii

  W Pile w parafii Świętej Rodziny trwają rekolekcje otwarte z biblistą z Indii o. Jose Antonio Maniparambilem. - Zdecydowaliśmy się zaprosić tego rekolekcjonistę, dlatego, że świetnie wprowadza w Słowo Boże, zaszczepiając chęć modlitwy Pismem Świętym - mówi Irena Baczyńska, liderka wspólnoty „Nazaret”. - A ponad to posługuje się językiem obrazu, przybliża słuchaczowi treści malując słowem, tym samym zaprasza nas do wejścia w sytuację z Ewangelii - dodaje Halina Łuś, liderka wspólnoty „Kanaan”.

  Ojciec Jose Antony Maniparambil jest znanym katolickim biblistą, wykłada w Seminarium Duchownym w Indiach, w stanie Kerala  i w Wyższym Seminarium Duchownym salwatorianów w Tanzanii. Jest autorem 52 książek na temat Biblii. O. Jose Maniparambil głosi rekolekcje i konferencje nie tylko dla świeckich, ale również dla księży, sióstr zakonnych w Indiach i za granicą.

  - Bóg jest obecny w moim życiu. Dzięki niemu czuję się wolny i szczęśliwy, tym przeszedłem się podzielić - mówi o. Jose. Rekolekcje podzielone zostały tematycznie, co w rezultacie ma pomóc uczestnikom otworzyć drzwi Jezusowi, odnowić swoją wiarę i stać się żywymi znakami bożej działalności. - Zaprośmy Jezusa do swojego życia osobistego. Ludzie myślą, że żyjąc bez Boga zyskają wolność absolutną-to złudzenie, bo w rezultacie stają się nieszczęśliwi i samotni - dodaje rekolekcjonista.

  Rekolekcje zorganizowane przez parafię salezjańską pw. Świętej Rodziny zaczęły się we wtorek i potrwają do piątku.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół