• facebook
 • rss
 • Duch o. Pio w Koszalinie

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 16.12.2012 16:52

  Grupy Modlitwy św. o. Pio w sobotę 15 grudnia miały swój adwentowy dzień skupienia w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym.

  Najbardziej reprezentowana była Grupa z parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Przyjechali też czciciele Świętego ze Słupska i z koszalińskiej parafii pw. św. Ignacego. W sumie w spotkaniu wzięło udział ok. 30 osób.

  Skupienie prowadził opiekun Grupy ze św. Wojciecha, ks. Zbigniew Jędrzejczyk. Gościem specjalnym spotkania był o. Bogusław Piechuta OFC Cap, wieloletni moderator krajowy Grup Modlitwy w Polsce. Obecnie, mimo że nie sprawuje on już tej funkcji, z racji swego autorytetu nadal czynnie działa z Grupami.

  - Ojciec Pio nieustannie uczy nas, jak pochylić się nad własną historią i budować siebie jako człowieka wiary. Jest jednym z wielkich ludzi, których Pan Bóg dał Kościołowi w XX wieku. Zestawiam go razem z papieżem i zawsze mówię: Bóg dał nam świętego Ojca i Ojca świętego. Św. o. Pio uczy nas, jak w najtrudniejszych sytuacjach życiowych zachować posłuszeństwo wobec Boga i Kościoła i ufać, że posłuszeństwo potrafi uczynić człowieka wielkim. Uczy też, jak być posłusznym swojemu życiowemu powołaniu i w ten sposób realizować siebie - wyjaśnia o. Bogusław.

  W całej Polsce jest ok. 300 Grup Modlitwy św. Ojca Pio. 100 z nich jest oficjalnie zarejestrowanych w San Giovanni Rotondo. Jedną z nich jest Grupa działająca już prawie od 10 lat przy parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie.

  - Jest nas 25 osób. Naszym charyzmatem jest modlitwa z Kościołem i za Kościół oraz działanie w bieżących potrzebach parafii. Bierzemy udział w różnych przedsięwzięciach w naszej parafii - mówi Jolanta Piec, animatorka Grupy.

  - Opiekujemy się między innymi skrzynką modlitewną na parafialnej stronie internetowej. Tych próśb przychodzi coraz więcej. Ostatnio przyszło podziękowanie. Jakaś kobieta prosiła o łaskę poczęcia i w końcu się udało. Przysłała podziękowanie i prośbę o dalszą modlitwę, bo są jakieś komplikacje - opowiada.

  Jest jeszcze jeden ważny aspekt działanie tej Wspólnoty. Jak zgodnie twierdzą jej członkowie, tworzą oni między sobą grupę przyjaciół, którzy zawsze mogą na siebie liczyć.

  W naszej diecezji podobne Grupy działają jeszcze w Kołobrzegu, Pile i Słupsku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół