Nowy numer 16/2018 Archiwum

Biblia na co dzień

Kilkanaście osób wzięło udział w weekendowym skupieniu biblijnym w Koszalinie.

Biblijni zapaleńcy przyjechali do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego na zaproszenie ks. dr. Tomasza Tomaszewskiego, odpowiedzialnego za apostolat biblijny w naszej diecezji. Mieli okazję do wspólnej modlitwy, do wysłuchania konferencji i rozważania słowa Bożego. 

W naszej diecezji działa ok. 30 grup biblijnych. Prowadzą je księża, siostry zakonne albo wierni świeccy. Niektóre grupy mają po kilku członków, ale są też takie parafie, w których na spotkania biblijne przychodzi regularnie po kilkadziesiąt osób.

Metody pracy grup są różne. Niektórzy rozważają czytania z niedzieli, inni czytają po kolei poszczególne Księgi Pisma Świętego, jeszcze inni idą według klucza wydarzeń czy postaci.

‒ Oczywiście osobom należącym do grup biblijnych czy innych wspólnot jest łatwiej, bo mają jakąś formację. Ale Pismo Święte jest dla każdego ‒ zaznacza ks. Tomaszewski. ‒ Trzeba po prostu zacząć. Nawet jeśli ktoś wszystkiego nie zrozumie, to jednak kontakt ze słowem Bożym przyniesie owoce. Tym, którzy nie mają doświadczenia, proponuję, żeby iść śladem liturgii, tzn. czytać fragmenty przewidziane na dany dzień we Mszy św., zwłaszcza Ewangelię. Rozkłady czytań są w internecie, czy w różnych wydawnictwach ‒ wskazuje ks. Tomaszewski.

Polecamy stronę internetową dzieła biblijnego w naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma