• facebook
 • rss
 • Z nowym asystentem

  Justyna Tylman/Donata Prończuk

  dodane 22.01.2013 00:55

  Prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej przyjechali do Koszalina, żeby zastanowić się nad konkretnymi działaniami, które w nadchodzącym roku pomogą ożywić wspólnotę.

  W czasie spotkania podsumowano pracę zarówno Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, jak i Parafialnych Oddziałów. Zarząd przedstawił kalendarium i kierunki działania na nowy rok, które wynikają z programu duszpasterskiego "Być solą ziemi", propozycji Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej oraz kontekstów duszpasterskich diecezji.

  Uczestnicy zwrócili uwagę na pogłębioną formację członków AK, a także na otwarcie się na nowych potencjalnych członków. Pomóc mają proboszczowie, zapraszając do udziału w dniach skupienia czy rekolekcjach, w czasie których można będzie zapoznać się z charyzmatem Akcji Katolickiej.

  Akcja Katolicka, podobnie jak i inne stowarzyszenia, boryka się z trudnościami. Wynikają one z braku nowych członków lub zbyt małego zaangażowania obecnych. W dobie kryzysu wiary i spadku uczestnictwa ludzi ochrzczonych w życiu Kościoła, Akcja Katolicka może służyć pomocą proboszczowi oraz lokalnej społeczności poprzez ewangelizowanie. Statutowo celem AK jest ,,włączanie ludzi świeckich w budowanie Kościoła Chrystusowego oraz w zorganizowaną misję apostolską..."

  Spotkanie rozpoczęło się w kościele św. Józefa Mszą Św. w intencji rozwoju liczebnego i duchowego członków AK. W spotkaniu uczestniczył nowy asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. Andrzej Zaniewski, który jest jednocześnie asystentem diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół