• facebook
 • rss
 • Nie byle jakie urodziny

  Karolina Pawłowska

  dodane 12.02.2013 20:48

  Nie zabrakło tortu, urodzinowych gości ani życzeń... 200 lat w dobrym zdrowiu. Najstarszy mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego - Konrad Malinowski - przyjmował gratulacje z okazji 103. urodzin.

  Wyjątkowe urodziny jubilat świętował w otoczeniu rodziny, przyjaciół i pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Gościnie. Gratulacje składali także przedstawiciele lokalnych instytucji i samorządowcy, m.in. starosta powiatu kołobrzeskiego Tomasz Tamborski i wójt gminy Ustronie Morskie Jerzy Kołakowski.

  Pan Konrad bowiem do Ustronia Morskiego przyjechał z rodziną z Wielopolski zaraz po II wojnie światowej i mieszkał tam z krótkimi przerwami do 2002 r., kiedy postanowił przenieść się do DPS.  

  Mimo tak dostojnego wieku, jubilatowi nie brakuje ani humoru, ani werwy. Na urodziny postanowił nawet przyjść o własnych siłach, bez pomocy wózka. Tylko słuch już nie ten, trzeba go wzmacniać przy użyciu aparatu, ale za to pamięć wciąż doskonała.

  Mógłby nią zawstydzić jeszcze niejednego z członków swojej licznej rodziny. Żyje trójka z pięciorga jego dzieci. Doczekał się 11 wnuków, 18 prawnuków i jednego praprawnuka Fabiana.

  Zapytany o przepis na długowieczność, odpowiada, że nigdy nie pił alkoholu, ani nie palił papierosów, a najważniejsze jest zdrowe odżywianie.

  Urodzinowy program artystyczny przygotowali uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej, a gromkie życzenia wyśpiewał gościński zespół "Podlotki".

  Jubilatowi - trzeba dodać stałemu czytelnikowi "Gościa Niedzielnego" - życzymy dużo zdrowia!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół