• facebook
 • rss
 • Święty Kazimierz w Lubieszewie

  Marek Mirosławski/Karolina Pawłowska

  dodane 05.03.2013 13:04

  Kościół filialny złocienieckiej parafii oo. zmartwychwstańców otrzymał ołtarz z wizerunkiem swojego patrona.

  Jak przyznaje ks. Wiesław Hantejko, proboszcz wspólnoty, w lubieszewskiej świątyni brakowało obrazu św. Kazimierza. - A bardzo zależało nam na ożywieniu nabożeństwa do patrona kościoła i na jego lepszym poznaniu. Ważne jest, żeby mieszkańcy Lubieszewa wiedzieli, że są komuś zawierzeni i mają „swojego człowieka w niebie”, którego mogą prosić o wypraszanie łask - wyjaśnia ks. Hnatejko.

  Autorem obrazu św. Kazimierza jest dawny uczeń i ministrant ks. Wiesława z krakowskiej parafii, dzisiaj już kapłan ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców, ks. Marcin Ćwiek. W budowie całego ołtarza pomogli jego rodzice: Irena i Andrzej. Prace zostały ukończone akurat na wspomnienie świętego Patrona.

  Podczas uroczystości odpustowych ołtarz boczny dla lubieszewskiej świątyni poświęcił ks. Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii biskupiej w Koszalinie wraz z dziekanem dekanatu ks. Wojciechem Gappą i ks. Wiesławem Hnatejko.

  W uroczystości poświęcenia ołtarza uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz księża z dekanatu drawskiego, licznie przybyli pielgrzymi, a także sami mieszkańcy Lubieszewa, którzy przygotowywali się do tego wydarzenia poprzez modlitwy do patrona.

  Modlitwą do św. Kazimierza przez trzy poprzedzające uroczystości odpustowe tygodnie wspomagali ich także inni parafianie złocienieckiej parafii Mariackiej.

  Ołtarz św. Kazimierza został ustawiony w nawie bocznej świątyni.

  Radosną i uroczystą atmosferę podkreślały śpiewy w wykonaniu złocienieckiego chóru „Echo”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół