• facebook
 • rss
 • Konkurs w rocznicę śmierci bp. Domina

  ks. Wojciech Parfianowicz

  |

  Foto Gość

  dodane 15.03.2013 17:31

  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 marca w domu parafialnym przy katedrze. Wpłynęło w sumie kilkaset prac.

  Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży przesłania miłosierdzia, które pozostawił po sobie śp. bp Czesław Domin, ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski w latach 1992–1996.

  – Konkurs był poprzedzony szkolną katechezą w klasach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o dziełach miłosierdzia śp. biskupa – tłumaczy Maria Szypszak z Fundacji Charytatywnej im. bp. Czesława Domina.

  – W konkursie było kilka grup tematycznych. Są tu prace plastyczne, albumy o działalności biskupa, a także pisemne opracowania tematu: "Jak być dobrym chrześcijaninem" na podstawie kazań bp. Czesława do dzieci, które pisał jeszcze jako ksiądz – mówi M. Szypszak. – Te prace zostaną teraz wykorzystane przez darłowskie hospicjum. Już kilka z nich jest "zaklepanych". Odbędzie się też aukcja – dodaje.

  Nagrodę za album o ośrodku Aniołów Stróżów, który powstał z inicjatywy bp. Czesława, odebrały Laura Kuprel i Ania Michałkiewicz, gimnazjalistki z Koszalina. – Kiedy nasza pani przedstawiła nam temat konkursu, to od razu się ucieszyłam, ponieważ w tym ośrodku kilka razy byłam z mamą na wakacjach, a więc znam go od dzieciństwa. Jest tam naprawdę pięknie. Zabrałam więc moją koleżankę ze sobą i jej też się to miejsce spodobało. Zrobiłyśmy własnoręcznie zdjęcia, rozmawiałyśmy z księdzem dyrektorem i zrobiłyśmy ten album. Poświęciłyśmy na to trzy lub cztery weekendy – opowiada Laura.

  Organizatorami konkursu byli: Fundacja Charytatywna im. bp. Czesława Domina, Caritas Diecezjalna i Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej.

  Nagrody laureatom wręczył bp Edward Dajczak.

  Większość prac można oglądać w koszalińskiej katedrze.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół