• facebook
 • rss
 • Młodzieżowe sympozjum

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 15.03.2013 18:27

  Już po raz ósmy uczniowie kołobrzeskich szkół mogli poważnie porozmawiać o wierze.

  Spotkanie odbyło się w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich. Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów z różnych szkół w mieście.

  – Międzyszkolne sympozjum "Śladami myśli Jana Pawła II" to przestrzeń dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o swojej wierze. Naszym duchowym patronem jest właśnie Jan Paweł II, który był człowiekiem nieustannie poszukującym prawdy o Bogu i świecie. Nie bał się zadawać pytań, ale też uważnie słuchał – mówi Monika Jakubiec, katechetka z ZSE-H, organizatorka sympozjum.

  W tym roku szczegółowy temat to: "Wierzę, więc jestem". W poprzednich latach tematy dotyczyły m.in. cierpienia, miłości czy tożsamości.

  – Inspiracją do tegorocznego tematu jest oczywiście Rok Wiary. Młodzi ludzie często bardzo się gubią we współczesnym świecie, a tu mogą przyjść, posłuchać i zadać pytania ludziom, którzy na co dzień żyją wiarą – tłumaczy p. Jakubiec.

  Pytania uczestników   Pytania uczestników ks. Wojciech Parfianowicz/GN – Wierzyć w Boga nie jest łatwo, bo wielu ludzi naokoło uważa to za bezsens. Wielu patrzy na osoby wierzące jak na ludzi gorszych. Sama zadaję sobie nieraz pytanie, czy chodząc do kościoła i wierząc w Boga, nie jestem postrzegana przez moich rówieśników jako ta gorsza. Ale ja wiem, że bez Boga niewiele można w życiu zdziałać – mówi Marysia Goldyszewicz z Zespołu Szkół Morskich, uczestniczka sympozjum.

  Swoje wystąpienia na sympozjum mieli: ks. Zbigniew Woźniak, ks. dr Radosław Siwiński i Ilona Czeszejko. Mówili o tym, czym jest wiara, co to znaczy wierzyć, i jak konkretnie żyć wiarą w codziennym życiu. Inspirowali się m.in. nauczaniem papieża Polaka. Wielu uczniów zadawało prelegentom nieraz bardzo trudne pytania.

  Więcej w papierowym wydaniu "Gościa" na  niedzielę 24 marca.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół