• facebook
 • rss
 • Pierwowzór wiary

  Justyna Tylman

  dodane 28.03.2013 12:24

  Obraz Matki Bożej Opiekunki Rodzin przez wiele lat znajdował się w kościele św. Marcina w Felsztynie. W latach 50. został potajemnie przewieziony do Polski. W 2010 roku obraz stał się własnością parafii Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu, ale na przyjazd Maryi trzeba było jeszcze poczekać, bo potrzebna była gruntowna renowacja płótna.

  - Minęły dwa lata od chwili, gdy przybył do naszej wspólnoty obraz Matki Bożej Opiekunki rodzin, która – jak mówi modlitwa – przyszła za nami, wygnańcami, by na tej ziemi otaczać nas dalej swoją matczyną opieką. Obraz umieszczono w prezbiterium, ale zachodziła konieczność zaprojektowania i wykonania nowego ołtarza. Prace zostały ukończone i możemy się już cieszyć, że Matka Boża króluje w świątyni, która nosi wezwanie tajemnicy Jej Wniebowzięcia – mówi ks. Wiesław Hnatejko CR, proboszcz parafii.

  Intronizacja obrazu odbyła się dwa lata temu, a w czasie ostatnich uroczystości biskup diecezjalny Edward Dajczak poświęcił neogotycki ołtarz, na którym na stałe zagości Matka Boża Opiekunka Rodzin. Biskup w czasie homilii nawiązał do historii obrazu. - Pielgrzymka Maryi jest wyrazem wiary, która sięga do głębi ludzkiego serca. Jest to wiara, której nie da się wyprzeć  - mówił duszpasterz. Oprócz nowego ołtarza powstała także kopia obrazu, która będzie peregrynować po złocienieckich rodzinach. - Dziś potrzeba nam wpatrywać się w Maryję, która dała nam piękny wzór życia w nazaretańskim domu. W czasach kryzysu rodziny, prób wykoślawienia znaczenia i piękna tej małej wspólnoty, będącej najmniejszą cząstką społeczeństwa, otrzymujemy znak z nieba – Matkę Bożą, która zapowiada, że kto się Jej powierzy w opiekę, na pewno nie odłączy się od Boga – dodaje proboszcz.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół