• facebook
 • rss
 • W Czarnem pamiętają

  Tomasz Kulpita

  dodane 03.04.2013 17:34

  Przyszli już ósmy raz z kolei. Modlili się, gdy umierał, a później co roku przed obeliskiem. I tym razem były łzy wzruszenia, choć minęło już tyle lat. W Czarnem po raz kolejny wspominano wielkiego papieża w rocznicę jego śmierci

  Wierni z Czarnego zebrali się przy obelisku upamiętniającym błogosławionego papieża Polaka o 21.15, by modlić się i dziękować, ale także prosić o rychłą jego kanonizację. Nie zabrakło także „Barki”, ulubionej pieśni Jana Pawła II.

  – Pamiętamy, wspominamy i wciąż mamy w sercu tego największego z największych rodaków. Stoimy tutaj, ażeby przede wszystkim dziękować Panu Bogu za to, że nam tak jak wszystkim, którzy na tej ziemi mogli spotykać błogosławionego, dane było wsłuchiwać się w słowa, które w czasie pontyfikatu głosił światu. Chcemy dziękować za to, że naszemu pokoleniu była dana ta łaska, iż mogliśmy się gromadzić tak licznie wokół Jana Pawła II. My tutaj przynieśliśmy swoje indywidualne intencje, by z wielką ufnością i żywą wiarą przedstawiać je Pan Bogu za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II, a równocześnie modlić się za przyczyną Matki Kościoła i Królowej Polski o jego kanonizację – mówił ks. Sławomir Połóg, wikariusz czarneńskiej wspólnoty.

   

  W przededniu rocznicy także czarneński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. bł. Jana Pawła II przygotował specjalny program. Kadra pedagogiczna placówki od lat dba o to by uczniowie dobrze poznali swojego patrona organizując uroczystości z okazji urodzin Karola Wojtyły, wyboru na stolicę Piotrową czy w rocznicę beatyfikacji. Z okazji rocznicy uczniowie klasy II LO przygotowali pokaz multimedialny uzupełniony recytacją „Tryptyku Rzymskiego”. 

  (oprac. Karolina Pawłowska)
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół