• facebook
 • rss
 • Rowerowa gra terenowa

  Karolina Pawłowska

  dodane 28.04.2013 16:44

  - Pogłębianie wiary, aktywny wypoczynek, a do tego poznawanie walorów regionu – tak zachwalali rowerzyści sobotni rajd w podsłupskiej Kobylnicy.

  Mimo niezbyt sprzyjającej aury 75 uczestników wyruszyło wczoraj na trasę 30-kilometrowej rowerowej gry terenowej szlakiem zabytkowych kościołów gminy Kobylnica. Po drodze czekały na nich zadania do wykonania.

  Jak wyjaśnia ks. Tomasz Roda, organizator przedsięwzięcia, celem wycieczki było nie tylko poznawanie walorów gminy, ale również zaproszenie do spotkania z Bogiem. – Od czterech lat pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę prowokuje do rozwijania wiary, ale także zaprasza do integrowania, pozytywnego myślenia i poznawania świata. Przenosimy ten klimat także na mniejszą skalę w organizowanych na naszym terenie rowerowych spotkaniach – opowiada ks. Roda.

  Uczestnicy rajdu odwiedzili gotycki kościół w Sierakowie, neogotycką świątynię w Słonowicach, poprotestancki zabytek szachulcowy w Kuleszewie i dawny kościół norbertanów w Kobylnicy. Na mecie czekała na nich gorąca grochówka i atrakcyjne nagrody.

  Organizatorem gry terenowej była Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę oraz gmina Kobylnica.

  3 maja rowerzyści spotkają się na Górze Polanowskiej. Do franciszkańskiej pustelni, gdzie zostanie odprawiona Msza św. zjadą się promieniście z Koszalina, Szczecinka i Słupska, w samo południe.

  15 czerwca spotkają się w Koszalinie na podobnym rajdzie organizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem „Roweria”. Rowerzyści zadedykują go bł. Janowi Pawłowi II.

  Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.rowerowa.info.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół