• facebook
 • rss
 • Uwielbienie tańcem

  Karolina Pawłowska

  dodane 11.05.2013 02:55

  Diakonia Tańca z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku zaprosiła na otwarte warsztaty tańca izraelskiego. Warsztaty rozpoczęły słupskie Święto Życia.

  W piątek wieczorem kilkanaście osób poznawało podstawowe kroki kilku tańców izraelskich w salce parafialnej przy słupskiej parafii. Poprowadziły je panie z Diakonii Uwielbienia Boga Tańcem, która od trzech lat działa w Słupsku.

  – W pewnym momencie uznaliśmy, że skoro nam daje to taką olbrzymią radość, warto podzielić się tym z innymi. Tak narodził się pomysł warsztatów, które zorganizowałyśmy już po raz drugi – wyjaśnia Edyta Pawlak.

  Zajęcia kontynuowane będą w sobotę. Przez cały dzień od godz. 9 rano w sali Młodzieżowego Domu Kultury dzieci, młodzież i dorośli będą mogli spróbować swoich sił oraz dowiedzieć się, że taniec może być również modlitwą.

  – Połączenie modlitwy i tańca, który uwielbiam, daje niesamowite efekty. Tańcem naprawdę można uwielbiać Boga, oddawać Mu chwałę – przekonuje Aurelia Rybak.

  Warsztaty rozpoczynają słupskie Święto Życia. Tegoroczny kalendarz obfituje w liczne przedsięwzięcia kulturalne, naukowe i duchowe. W ramach świętowania zaplanowano jeszcze m.in. warsztaty muzyczno-liturgiczne (17-19 maja), które poprowadzą krakowscy muzycy Piotr Pałka i Hubert Kowalski. Efekty warsztatów będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas koncertu finałowego 19 maja o godz. 18 w kościele Mariackim. 

  17 maja rozpoczną się również trzydniowe rekolekcje z bratem Morisem ze Wspólnoty Małych Braci Jezusa. Spotkania odbywać się będą w kościele ss. klarysek i w kościele Mariackim.

  Finałowym akcentem będzie 26 maja III Marsz dla Życia. 

  Szczegółowe informacje o wszystkich zaplanowanych podczas dwóch tygodni świętowania imprezach i spotkaniach na stronie internetowej: www.przyjacielezycia.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół