• facebook
 • rss
 • Zamiast narzekania

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 06.08.2013 23:25

  Młodzi ludzie ze Słupska chcą nadać nowy blask jednemu z miejskich parków.

  Park Powstańców Warszawskich wymaga rewitalizacji. Zauważyli to m.in. młodzi mieszkańcy Słupska ze Stowarzyszenia Rozwoju "Inspiracje".

  Postanowili zrobić coś dla swojego miasta w ramach tzw. "inicjatywy lokalnej". Jak wynika z Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, "inicjatywa lokalna" to nowa forma realizacji zadań publicznych przez administrację samorządową we współpracy z mieszkańcami.

  Na czym to polega? Mieszkańcy określają cel, a władze miasta go realizują. "Inicjatywa lokalna" polega też na tym, że mieszkańcy nie przychodzą do administracji tylko z pomysłem na konkretne przedsięwzięcie, ale deklarują współudział w jego realizacji.

  Dlatego w co drugą sobotę wakacji, w parku Powstańców Warszawskich odbywają się tzw. pikniki sąsiedzkie. To część działań, które mają ożywić to nieco już zapomniane miejsce. -To jest nasz wkład własny w inicjatywę lokalną - mówi Robert Chomicki ze Stowarzyszenia „Inspiracje”.

  Ostatni piknik zorganizowany 3 sierpnia przez Agencję Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska” i Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje” potwierdził, że takie imprezy są potrzebne. Przyszło naprawdę sporo osób, aby podziwiać park, który zamienił się w obozowisko sprzed tysiąca lat.

  Dzięki Drużynie Wojów Pomorskich "Jastrząb" odbyły się prezentacje walk średniowiecznych Słowian i Wikingów. Można też było spróbować swoich sił w kowalstwie czy w wypiekaniu podpłomyków. 

  Pikniki będą się jeszcze odbywać na pewno do początku września. Za każdym razem mieszkańcy miasta będą mogli wyrazić swoje poparcie dla projektu rewitalizacji parku składając podpis na specjalnej liście.

  Inicjatorzy projektu, oprócz cyklicznych imprez, chcą też m.in. odnowić parkowe chodniki i stworzyć fontannę.

  Współpraca: Mateusz Sienkiewicz

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół