• facebook
 • rss
 • Słowa pełne Boga

  Justyna Liptak

  dodane 19.08.2013 01:55

  W Pile zorganizowano rekolekcje w czasie wakacji, żeby każdy miał szansę dokładniej wsłuchać się w Słowo Boże.

  Pomysł na cykliczne spotkania prowadzone przez o. Jose Maniparambila zrodził się w listopadzie ubiegłego roku. – Wtedy ojciec poprowadził rekolekcje otwarte dla mieszkańców Piły. Sposób, w jaki przekazywał nam Słowo Boże zawarte w Biblii zainteresował nas na tyle, że chcieliśmy po raz kolejny wsłuchać się w to, co o. Maniparambil ma do powiedzenia – wyjaśnia Halina Łuś, liderka wspólnoty „Kanaan”, zaangażowana w organizację spotkań z biblistą.

  Wakacyjna Szkoła Biblijna trwała cztery dni. Spotkania odbywały się w parafii Św. Rodziny w Pile. Organizatorzy, na rekolekcje, celowo wybrali wakacje. – Chcieliśmy, żeby każdy mógł tak zaplanować sobie czas, żeby, chociaż kilka dni poświęcić na lepsze zapoznanie się z Pismem Świętym – dodaje pani Halina.

  Zgłosiło się 50 chętnych, którzy w godzinach przedpołudniowych zgłębiali treści Ewangelii św. Marka. – Spotkanie z o. Maniparambilem odbywają się na zasadzie konwersatoriów, każdy ma możliwość zadawania pytań dotyczących interesujących go zagadnień, ale żeby móc podjąć rozmowę trzeba wiedzieć, o czym mówi rekolekcjonista – wyjaśnia pani Halina. Stąd prośba do uczestników o wcześniejsze zapoznanie się z tą Ewangelią.

  Dla tych, którzy nie mogli sobie pozwolić na uczestniczenie w spotkaniach rano. Organizatorzy przewidzieli wieczorną część Wakacyjnej Szkoły Biblijnej. – Chcieliśmy wpisać się w program Ewangelizacji Miast, dlatego wieczorne spotkania zostały otwarte dla mieszkańców Piły, a każdy z czterech rekolekcyjnych dni to inna tematyka – dodaje pani Halina.

  Ojciec Jose Antonio Maniparambil jest księdzem katolickim diecezji Irinjalakuda w stanie Kerala. Uzyskał tytuł doktora nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Obecnie jest profesorem biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore, prowadzi seminarium z teologii kontekstualnej i misyjnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół