• facebook
 • rss
 • Ostatnie odliczanie

  Karolina Pawłowska

  dodane 26.08.2013 13:37

  W Skrzatuszu dobiegają końca ostatnie prace przed wielkim jubileuszem. Pięknieje nie tylko samo sanktuarium, ale i jego otoczenie.

  Na placu remontowo-budowalnym trwa prawdziwa batalia. Bitwa toczy się równolegle na kilku frontach. Kustoszowi skrzatuskiego sanktuarium z pomocą pospieszyli ks. Mieczysław Dzikowski z Piły i ks. Piotr Szczepaniuk z Ostrowca. 

  – Mnie się wydaje, że to są rzeczy powszechne, codzienne, ale z perspektywy patrząc – cudowne. To, co stało się przez ostatnie trzy lata z tym miejscem nie jest moją zasługą. To cud Boży. Czuję to każdego dnia, kiedy otwieram sanktuarium, odprawiam Mszę św., czy staję przed ołtarzem i zadzieram głowę do góry, odmawiając cichutko modlitwę św. Bernarda: „Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi…” – przyznaje ks. Tomasz Jaskółka. 

  Dodaje jednak, że ostatnie tygodnie do najłatwiejszych nie należały:

  Ks. Tomasz Jaskółka, kustosz diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu
  Karolina Pawłowska /GN

   

  – Mnie się wydaje, że to są rzeczy powszechne, codzienne, ale z perspektywy patrząc – cudowne. To, co stało się przez ostatnie trzy lata z tym miejscem nie jest moją zasługą. To cud Boży. Czuję to każdego dnia, kiedy otwieram sanktuarium, odprawiam Mszę św., czy staję przed ołtarzem i zadzieram głowę do góry, odmawiając cichutko modlitwę św. Bernarda: „Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi…” – przyznaje ks. kustosz.

  Co przez ten czas udało się już odnowić i stworzyć?

   

  Ks. Tomasz Jaskółka, kustosz diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu
  Karolina Pawłowska /GN

   

  Pod czułym konserwatorskim okiem zmienia się wnętrze skrzatuskiej świątyni. Nie tylko Pieta otrzymała nowe szaty i kolory:

   

  Ks. Henryk Romanik, diecezjalny konserwator zabytków
  Karolina Pawłowska /GN

   

  Zmienione nie do poznania wnętrze wiekowego kościoła zaprasza pielgrzymów, których w tym roku nie brakuje.

  Ks. Tomasz Jaskółka, kustosz diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu
  Karolina Pawłowska /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Nie przegap

  Brak dostępnych wydarzeń.

  Pobieranie...
  przewiń w dół