• facebook
 • rss
 • Wypoczynek i formacja

  Karolina Pawłowska

  dodane 01.09.2013 16:10

  Przez cztery dni młodzi KSM-owicze z całej diecezji łapali oddech przed czekającymi ich wyzwaniami nad jeziorem Hajka.

  Rekreacyjno-szkoleniowe spotkanie było czasem nie tylko na odpoczynek w swoim gronie, ale także na modlitwę i formację.

  – Rozmawialiśmy między innymi o problemach, z którymi musimy się zmierzyć, jak sobie z nimi radzić. Szukaliśmy wspólne rozwiązań. Omawialiśmy nasze mocne i słabe strony, rozmawialiśmy o zagrożeniach, których chcielibyśmy uniknąć. Nie obyło się też bez planowania przyszłych działań. Dobrze wiedzieć na czym stoimy, żeby opracować strategię – informuje Kamila Marsicka, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

  Nad Hajką spotkało się 25 członków stowarzyszenia z całej diecezji. Jak mówi pani prezes, to młodzież, która chce pracować i aktywnie włączać się w życie wspólnoty diecezjalnej. W tej chwili działają w 19 parafialnych oddziałach. – To znaczy aż 19, bo zaczynaliśmy od zera. Ale mamy wrażenie, że trzeba stowarzyszenie nieco pobudzić do działania – przyznaje Kamila Marsicka.

  Jak zapowiada, wkrótce mogą pojawić się kolejne oddziały. – Dobrze, że inicjatywa zaczyna wychodzić od samej młodzieży. Ostatnio odebrałam telefon od dziewczyny, która znalazła ulotkę i zapaliła się do pomysłu stworzenia oddziału u siebie w parafii. Znalazła grupę 11 osób, mają już plan działania. Do tej pory to my jeździliśmy, przekonywaliśmy, zapraszaliśmy i oddziały powstawały. Byłoby świetnie, gdyby młodzi poczuli, że mogą też startować sami – dodaje prezes KSM. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół