• facebook
 • rss
 • Małe sanktuaria cudownej Piety

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 05.09.2013 14:35

  Po uroczystościach jubileuszowych 15 września Matka Boska Skrzatuska rozjedzie się po całej diecezji.

  Aby przybliżyć wiernym wizerunek cudownej Piety ze Skrzatusza, po uroczystościach koronacyjnych w roku 1988, kopia figury peregrynowała po parafiach należących do północnych dekanatów diecezji.

  - W związku z jubileuszem 25-lecia koronacji skrzatuskiej Piety chcemy, żeby także po tym spotkaniu pozostał w diecezji jakiś trwały ślad. Pod koniec Mszy św. jubileuszowej wizerunek Matki Boskiej Skrzatuskiej - w postaci obrazu (zdjęcie na płótnie) - zostanie przekazany do każdej parafii. Obrazy przedstawicielom wszystkich 220 parafii będą wręczać obecni na uroczystościach biskupi - mówi ks. dr Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w Kurii.

  Obraz ma być później uroczyście wniesiony do kościoła parafialnego i umieszczony w jakimś miejscu wyznaczonym przez proboszcza. Będzie to swego rodzaju "mały Skrzatusz" w każdej parafii.

  - Mamy nadzieję, że będzie to pomocne w nawiązaniu duchowej łączności ze Skrzatuszem. W związku z tym nie chcemy, żeby ten obraz stał się takim jubileuszowym gadżetem, ale żeby rzeczywiście przypominał o tym cudownym miejscu w naszej diecezji. Chodzi przecież o to, żeby przez Jej wstawiennictwo zawierzać sprawy swoje i diecezji. Na razie będziemy do tego używać modlitwy za diecezję, która powstała przy okazji 40-lecia. W niedługim czasie powstanie natomiast specjalny modlitewnik skrzatuski. Będzie w nim Litania do MB Bolesnej w Skrzatuszu, będą inne modlitwy i pieśni - zapowiada ks. Włodarczyk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Nie przegap

  Brak dostępnych wydarzeń.

  Pobieranie...
  przewiń w dół