• facebook
 • rss
 • Dom pięknej miłości

  Justyna Liptak

  dodane 08.09.2013 21:55

  Jest to pierwsza tego rodzaju placówka prowadzona przez Siostry Szpitalne Miłosierdzia w naszej diecezji.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną przez duszpasterza naszej diecezji. Biskup Edward poświęcił najpierw kaplicę Domu Pięknej Starości, w którym już niedługo będą mogli zamieszkać pierwsi chętni.

  - Jesteśmy w kaplicy domu, który jest przygotowywany dla tych, którzy potrzebują pomocy, aby przeżyć godnie życie w świecie, który na starość znalazł rozwiązanie-eutanazję. Na szczęście pojawiają się właśnie takie domy, w których każdy człowiek bez wyjątku może być otoczony miłością – mówił biskup Dajczak. Po Mszy św. biskup poświęcił wszystkie pomieszczenia w budynku.

  Na uroczystości przyjechali goście aż z Rzymu. Z siostrą Paolą, Matką Generalną Zgromadzenia Sióstr Szpitalnych Miłosierdzia na czele. – To bardzo ważne, żeby nie zapominać, że ludzie starsi, to nadal ludzie, którzy chcą żyć godnie i mają prawo wciąż realizować siebie. Mamy nadzieję, że w tym domu będzie to możliwe – wyjaśnia siostra Paola.

  Siostry mają nadzieję, że otwarcie Domu Pogodnej Starości Sióstr Szpitalnych Miłosierdzia nastąpi już niedługo. – Dzisiaj mijają dokładnie cztery lata od momentu rozpoczęcia budowy. Chociaż nadal brakuje niektórych sprzętów, a przed nami jeszcze trochę formalności do załatwienia, wierzymy, że uda nam się przyjąć pierwszych mieszkańców pod koniec tego roku – wyjaśnia siostra Anna, przełożona Sióstr Szpitalnych Miłosierdzia w Koszalinie. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół