• facebook
 • rss
 • Trwajmy przy Jezusie. Zawsze!

  Justyna Liptak

  dodane 11.09.2013 23:17

  W słupskiej hali „Gryfii” na Mszy św. kończącej ewangelizację miasta w ramach akcji „Miasto dla Jezusa” zgromadziło się około 2 tys. osób.

  - Nie ma więcej miłości Jezusa jak w Eucharystii. Dlatego ten dzień pogłębienia wiary, który przeżywaliście musi kończyć się u źródła – Mszą św. – mówił biskup Krzysztof Zadarko, który przywitał słupszczan.

  Przy ołtarzu oprócz biskupa Krzysztofa stanęło blisko 20 prezbiterów, a wśród nich oo. Enrique i Antonello. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy spotkać biskupa Krzysztofa i po raz kolejny was – rozpoczął homilię o. Antonello.

  - Mamy być zawsze gotowi na spotkanie z Jezusem – przypominał rekolekcjonista z Brazylii. - Jezus ma stać się wszystkim w naszym życiu. Ma nam towarzyszyć w czasie obiadu, spaceru i mycia zębów – zawsze! Zostawmy to, co nie jest ważne, bo wszystko w życiu przemija. Pozostaje jedynie Jezus – mówił do słupszczan.

  Kończąc homilię o. Antonello zapytał młodych o gotowość oddania swojego życia Bogu. - Trzeba mieć odwagę i powiedzieć Jezusowi: Tak! – wołał ojciec, a następnie zaprosił przed ołtarz tych, którzy chcą zawierzyć się Bogu. Biskup i prezbiterzy zeszli do młodych i błogosławili, nakładając na nich ręce.

  Przed modlitwą powszechną biskup Krzysztof poprosił słupszczan o chwilę ciszy. - To ten moment, kiedy możemy wołać do Boga. Spójrzmy na Syrię i Egipt, gdzie ludzie nie wielbią Pana, a zamiast być razem są przeciwko sobie. Módlmy się o pokój – prosił biskup.

  Na zakończenie Eucharystii biskup Zadarko nawiązał do homilii o. Antonello. - Życzę wam z całego serca abyście z tej ewangelizacji wynieśli moc i odwagę do dalszego głoszenia Jezusa – zawsze! – mówił.

  - I zapraszam was na dalszy ciąg do Skrzatusza. To nie będzie finał, bo ewangelizacja musi trwać: zawsze! – dodał biskup Krzysztof.   

  Wielka ewangelizacja w Słupsku zakończyła się. Jutro finał w Koszalinie. Rozpoczęcie o 10.00. Do 13.00 wszyscy ci, którzy nie mogą być po południu mają okazję zarówno słuchać katechez oo. Antonello i Enrique, jak i uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie wstawienniczej. Blok wieczorny rozpocznie się o 18.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Nie przegap

  Brak dostępnych wydarzeń.

  Pobieranie...
  przewiń w dół