• facebook
 • rss
 • Kwiat, który daje nadzieję

  Justyna Steranka

  dodane 10.10.2013 17:34

  Już po raz ósmy młodzież z koszalińskich szkół sadziła żonkile przy hospicjum, które na wiosnę zakwitną i będą dawać chorym radość i nadzieję.

  – Dla młodzieży to okazja, by zatrzymać się przy cierpieniu, a dla nas szansa, by propagować ideę hospicjum - wyjaśnia Teresa Krysztofiak, koordynator wolontariatu Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.

  – Dopiero w tym roku załapałam się do wolontariatu, bo w zeszłym nie było już miejsc. Jestem tu pierwszy raz, ale bardzo się cieszę, że mogę pomagać – mówi Gosia, uczennica Gimnazjum nr 11 w Koszalinie. – Chcę pomagać i absolutnie nie szkoda mi czasu. Uważam, że to wspaniała akcja. Hospicjum jest specyficznym miejscem. Dlatego tym bardziej warto pomagać właśnie tym ludziom, bo to końcówka ich życia – dodaje Kasia.

  – Od 6 lat prowadzimy szkolny klub wolontariusza i z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe. Teraz należy do niego ponad 150 osób. Różne są ich motywacje, ale mam nadzieję, że w ten sposób zaszczepi się w nich chęć pomocy innym tak na co dzień, ale i w życiu dorosłym – mówi Beata Piwar, pedagog z Gimnazjum nr 11 w Koszalinie.

  Jak przyznaje, sadzenie żonkili to nie jedyny sposób, w jaki pomagają pacjentom hospicjum. - Przynosimy też chorym upominki, kartki świąteczne np. na Wielkanoc. Kilka lat temu przygotowaliśmy przedstawienie. Takie momenty pokazują, że młodzież jest dobra, wrażliwa i chce pomagać innym - dodaje.

  - To budujące, że młodzież chce nas wspierać. Uczą się tu pokory, współczucia i odkrywają, że pomaganie daje radość, a to bardzo ważne w tych czasach - kończy Teresa Krysztofiak.

  Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, wolontariusze będą je rozdawać darczyńcom i zbierać pieniądze na działanie hospicjum w ramach akcji „Pola nadziei”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół