• facebook
 • rss
 • Niedziela z Biblią

  Karolina Pawłowska

  dodane 21.10.2013 15:53

  Prawie pół setki osób przez cały dzień czytało w Słupsku na głos Pismo Święte. Po raz kolejny w ramach Słupskich Dni Kultury Chrześcijańskiej zaproszono mieszkańców do czytania i słuchania tekstów biblijnych.

  Czytanie w słupskim kościele Mariackim rozpoczęło się po pierwszej sprawowanej w tę niedzielę Eucharystii. Przez kolejne 12 godzin, w przerwach między kolejnymi Mszami św., 43 osoby czytały listy z Nowego Testamentu oraz Apokalipsę św. Jana.

  – Dodatkowo zgłosił się niewidomy pan, który także bardzo chciał włączyć się do akcji i przeczytał Braille'em fragment Ewangelii św. Mateusza – informuje Robert Kupc, zastępca wielkiego rycerza słupskiej rady Rycerzy Kolumba, którzy odpowiadali w tym roku za techniczne przygotowanie przedsięwzięcia.

  Czytanie Pisma Świętego organizowane jest w mieście co dwa lata. Po raz pierwszy do czytania Biblii zaproszono słupszczan w 2008 r.

  W organizacji Słupskiego Czytania Pisma Świętego pomagali Rycerze Kolumba   W organizacji Słupskiego Czytania Pisma Świętego pomagali Rycerze Kolumba Karolina Pawłowska /GN – Ponieważ był to Rok św. Pawła, postanowiliśmy przeczytać jego listy. Trwało to prawie 6 godzin i 28 minut. Ostatni fragment przeczytał bp Edward Dajczak – opowiada Stanisław Frankiewicz, Rycerz Kolumba, przewodniczący słupskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Chrystiana", które organizuje biblijne czytanie.

  Dwa lata później czytanie Pisma Świętego przybrało postać ekumeniczną. Czytano je w czterech świątyniach: ewangelicko-augsburskiej, greckokatolickiej, prawosławnej i rzymskokatolickiej. Czytano wówczas Księgi: Przysłów, Koheleta i Mądrości.

  Przewodniczący "Civitas Christiana" cieszy się, że do akcji udaje włączyć się przedstawicieli różnych wspólnot i grup, które działają przy słupskich kościołach.

  – Dla niektórych to naprawdę wielkie przeżycie, żeby wejść do prezbiterium i czytać słowo Boże – tłumaczy. Ma także nadzieję, że dzięki przedsięwzięciu uda się zachęcić słupszczan do sięgania po Biblię. – Czasami Pismo Święte w domach jest, ale obrasta kurzem. Może taka akcja będzie zachętą, żeby spojrzeć na półkę i sięgnąć po nie – mówi S. Frankiewicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół