• facebook
 • rss
 • Spotkanie młodzieży szukającej

  Justyna Steranka

  dodane 11.11.2013 00:57

  Na Górze Chełmskiej odbyło się kolejne spotkanie dla młodzieży. Zaczęło się Mszą św., której przewodniczył rektor Wyższego Seminarium Duchownego, ks. dr Wojciech Wójtowicz.

  Po Mszy św. młodzież wysłuchała konferencji pt. „Jak dziś odnaleźć Boga?”.

  Ksiądz rektor wskazał młodym ludziom 5 dróg, które prowadzą do Pana Boga: moja historia życia, świat stworzony, sakramenty, cuda i Kościół.

  - Człowiek dowie się, co to znaczy kochać, dopiero, jak zacznie kochać, ale to jest ryzyko. Z wiarą jest tak samo. Nie dowiemy się, jeśli nie podejmiemy ryzyka. Spróbujcie z wiarą podchodzić do sakramentów świętych, a zobaczycie, jak bardzo zaczniecie doświadczać w nich Pana Boga – mówił.

  Wyjaśniał też młodym ludziom, że celem życia chrześcijanina jest świętość, ale Pan Bóg w tej drodze bierze pod uwagę słabość człowieka. - Święci byli zwykłymi ludźmi. Czasem słabymi. Zobaczcie - św. Piotr się zaparł Jezusa, św. Paweł najpierw Go prześladował, ale dzięki temu są wiarygodni. Dla nas to wskazówka, że mimo słabości możemy zostać świętymi - tłumaczył duszpasterz.

  - Tyle jest dróg do Pana Boga, ilu ludzi. Każdy musi znaleźć swoją własną drogę, więc szukajcie. Nie jest łatwo, to oczywiste, ale kto szuka, ten znajduje. A wszystkie drogi ostatecznie łączą się w jedną, którą jest Jezus Chrystus – mówił ks. Wójtowicz.

  Spotkania odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca. - Spotkania są otwarte, nie trzeba należeć do Młodzieży Szensztackiej, by móc brać w nich udział. Każde ma inny temat, więc to nie jest tak, że trzeba przychodzić co miesiąc. Chcemy, by młodzi ludzie mieli świadomość, że zawsze w drugą sobotę miesiąca ktoś tu, na Górze Chełmskiej, na nich czeka - mówi s. Edyta.

  Kontakt:

  s.edyta@szensztat.pl

  s.aleksandra@szensztat.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół