• facebook
 • rss
 • Miecze, mundury i... prezenty

  Karolina Pawłowska

  dodane 03.12.2013 21:33

  Trzy skrzynie pluszaków, pół setki kartonów wypełnionych książkami, filmami, blokami rysunkowymi, kredkami, mazakami, grami i puzzlami oraz sprzęt elektroniczny przekazali dzisiaj koszalińskiemu szpitalowi… rycerze.

  Za tym niezwykłym darem stoją pracownicy służby więziennej oraz innych służb mundurowych, firmy i osoby prywatne.

  Świąteczna zbiórka prezentów dla najmłodszych pacjentów koszalińskiego szpitala, którą ogłosił Cezary Sierzputowski, pracownik Zakładu Karnego w Czarnem a po godzinach komtur Chorągwi Szczecineckiej wchodzącej w skład Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej przerosła nawet oczekiwania organizatorów.

  - Zaskoczył nas odzew ludzi o wielkich sercach. Dostaliśmy tyle darów, że nie byliśmy się w stanie zapakować. To czego nie przywieźliśmy do Koszalina dostarczmy w następnym tygodniu do szpitala powiatowego w Szczecinku - mówi Cezary Sierzputowski.

  Oprócz prezentów, które, jak zapewniają pracownicy oddziału dziecięcego, z pewnością nie będą długo czekać na odpowiednie spożytkowanie, do szpitala trafiły również cenne płyty z autografami muzyków, które zostaną wystawione na aukcje. Dochód z ich sprzedaży trafi na potrzeby najmłodszych pacjentów koszalińskiego szpitala.

  - Cieszę się, że mogliśmy sprawić maluchom radość, a nie mniejszą odczuwają ci, którzy mogli się do tego przyczynić. To na pewno nie ostatnia nasza akcja, chociaż to nie jest raczej dobre słowo, bo nie o akcyjność chodzi, ale o systematyczne pomaganie - podkreślał dyrektor okręgowy służby więziennej w Koszalinie płk Krzysztof Olkowicz. Warto przypomnieć, że pracownicy Zakładu Karnego w Czarnem mają pod swoja opieką 17 maluchów, którym pomogli w zakupie specjalistycznego sprzętu lub sfinansowaniu rehabilitacji.

  Maluchy, które przybyły na spotkanie z rycerzami do szpitalnej świetlicy, za zasługi w walce z chorobą, zostały także pasowane na rycerzy i damy oraz otrzymały oficjalny certyfikat z pieczęcią koszalińskiego bractwa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół