• facebook
 • rss
 • Szlachetne pomaganie

  Karolina Pawłowska

  dodane 08.12.2013 19:34

  Kilogramy artykułów spożywczych, kartony ubrań i najpotrzebniejszy sprzęt trafiły wczoraj i dzisiaj do potrzebujących rodzin. Kończy się tegoroczna, 13. edycja "Szlachetnej Paczki".

  Jak mówią sami obdarowani, dzięki akcji otrzymali nie tylko materialne prezenty, ale i nadzieję.

  – Robi się ciepło człowiekowi na sercu, kiedy doświadcza tego, że jego los nie jest innym obojętny – mówi wzruszona pani Weronika. Mieszkanka Koszalina prosiła o sprzęt rehabilitacyjny dla swojego niepełnosprawnego męża. Sama nie byłaby w stanie go kupić, bo zajmując się wymagającym całodobowej opieki mężem, nie może pracować zawodowo.  

  – Czwarty rok angażujemy się w akcję. Postanowiliśmy nie robić sobie prezentów, tylko podarować coś komuś potrzebującemu. Na święta tylko nasze dzieci dostają prezenty, ale i one potrafią oddać swoje oszczędności do paczki albo słodycze, które dostaną na Mikołajki – opowiadają panie Agnieszka i Magda, które do przygotowania paczki zaprosiły swoje rodziny i przyjaciół. Jak przyznają z radością, dzięki zbiorowemu wysiłkowi udało im się spełnić wszystkie najważniejsze potrzeby wybranej przez siebie rodziny, zabrakło jednie pralki.

  – Po finale odczuwamy naprawdę wielkie zmęczenie, ale potem człowiek odetchnie, odeśpi i chęć włączenia do projektu, gdzieś w okolicach marca na nowo się budzi. Bo prawdą jest to, co mówi ks. Jacek Stryczek, że znacznie więcej radości jest w obdarowywaniu, a my doświadczamy tego mocno – przyznaje Justyna Śmidecka, koordynatorka projektu w Koszalinie.

  Jej region obejmował sześć rejonów: dwa koszalińskie, dwa kołobrzeskie, w Białogardzie i gminie Sławno. – To 240 rodzin włączonych do projektu, które otrzymały pomoc – wyjaśnia.

  Pomoc „Szlachetnej Paczki” dotarła również do rodzin w Szczecinku i w Pile.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół