• facebook
 • rss
 • Ministranci w piłkę grali

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 14.12.2013 22:50

  Prawie 70 ministrantów wzięło udział w turnieju piłki nożnej halowej zorganizowanym w Sianowie.

  Pomysłodawcą imprezy był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Na zaproszenie do rywalizacji odpowiedziało w sumie osiem parafii, głównie z terenu Gminy Sianów.

  - Celem takiego turnieju jest integracja ministrantów. Chodzi też o to, że trzeba przecież dbać nie tylko o ducha, ale także o ciało. Sam jestem działaczem piłkarskim, byłem sędzią, więc wiem, że każdy chłopak, który tylko może, powinien spróbować uprawiać sport - mówi Ryszard Wątroba, wiceprezes sianowskiej AK.

  - Może któryś z tych chłopaków wstąpi później do KSM, a w przyszłości nawet do AK - zastanawia się z kolei prezes Ryszard Sobczyński.

  - Sport pomaga w formacji, bo uczy odpowiedzialności i zdrowej rywalizacji, a także uczciwości. Chłopcy zaczynają rozumieć, że owoce spotkania z Panem Jezusem przy ołtarzu, muszą być też widoczne w innych momentach życia - tłumaczy ks. Andrzej Kaleta, obecny na turnieju opiekun ministrantów w Sianowie.

  - Sport uczy woli walki. Później także w życiu trzeba o wiele rzeczy walczyć i łatwo się nie poddawać. Jest wiele takich sytuacji: trzeba np. nieraz zawalczyć o to, żeby mieć lepsze oceny, żeby dostać się na lepsze studia, mieć dobrą pracę, potem także trzeba walczyć o rodzinę - mówi Paweł Janus, uczestnik turnieju, ministrant z Kretomina.

  W turnieju wzięli udział chłopcy w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Mecze rozgrywano na hali sianowskiego Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej, którą życzliwie udostępnił dyrektor placówki.

  Puchar główny ufundował bp Edward Dajczak, a dwa pozostałe sianowska Akcja Katolicka. Nie zabrakło też nagród indywidualnych, o które postarał się Urząd Gminy i Miasta w Sianowie. Były to piłki dla najlepszego strzelca i najlepszego zawodnika i rękawice bramkarskie dla najlepszego bramkarza. Były też nagrody ufundowane przez wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

  W turnieju wzięły udział drużyny z parafii: Sianów, Szczeglino, Sieciemin, Osieki, Dobiesław, Koszalin: św. Kazimierz, Biesiekierz, Kretomino.

  Wyniki turnieju:

  I miejsce: Osieki

  II miejsce: Sieciemin

  III miejsce: Koszalin, św. Kazimierz

  Najlepszy strzelec: Damian Ochtera

  Najlepszy zawodnik: Marcel Wołoszyński

  Najlepszy bramkarz: Paweł Pietras

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół