Nowy numer 16/2018 Archiwum

Guliwer Mikołajem

Od dwóch lat dzieci z koszalińskich świetlic opiekuńczo-wychowawczych zapraszane są do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego na spektakle.

Od kilkunastu lat w Koszalinie odbywa się wigilia dla dzieci ze świetlic opiekuńczo-wychowawczych. W tym roku zaproszono je na spektakl „Podróże Guliwera”, którego premiera odbyła się niedawno w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym.

- Wiele z tych dzieci nie przeczytało nigdy książki, być może nie było nigdy w teatrze, dlatego chcieliśmy dać im taką możliwość i choć trochę zmienić ich świat na lepsze - mówi Małgorzata Borek, pełnomocnik prezydenta Koszalina ds. uzależnień. - Dotąd te wigilie były tradycyjne, ale wpadłam na pomysł, by zmienić tę formę. Teatr ma też wymiar wychowawczy, bo uczy konkretnych postaw. Stąd ten wybór.

Po spektaklu każde dziecko otrzymało paczkę od aktora grającego w spektaklu.

Świetlice środowiskowe to placówki dla dzieci pochodzących z rodzin z niskim statusem materialnym, zaniedbanych wychowawczo, dotkniętych lub zagrożonych uzależnieniami. Ich celem jest m.in. pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań, opieka nad tymi rodzinami, a także kształtowanie relacji i postaw, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania na co dzień.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma