• facebook
 • rss
 • Z Nim możemy wszystko!

  Karolina Pawłowska

  dodane 19.01.2014 18:40

  To było prawdziwe show. Oaza z Bornego Sulinowa wystąpiła na koncercie promującym jej pierwszą płytę.

  Aula Budynku Kulturalno-Oświatowego w Bornem Sulinowie zapełniła się po brzegi nie tylko mieszkańcami miasteczka, ale także gośćmi z całej diecezji. Każdy też miał okazję nabyć krążek i tym samym pomóc zrealizować marzenia oazowiczów: wyjazd do Rzymu.

  – Byłyśmy wszystkie bardzo przemęczone próbami, które trwały cały tydzień, po kilka godzin dziennie. Śpiewanie w kółko tych samych pieśni było męczące i czasem już brakowało sił, by stać i śpiewać. Przed koncertem pomodliłyśmy się do Ducha Świętego, by On przez ten czas nami pokierował. Gdy przyszedł czas koncertu i ujrzałyśmy ludzi z tutejszej parafii oraz naszych przyjaciół z diecezji m.in. z Koszalina, Piły oraz Słupska, to było wielkie zaskoczenie, które dodało nam motywacji i siły na ten piękny czas. Byłyśmy bardzo szczęśliwe i wiemy, że to nie było „nasze” tylko na chwałę Tego, którego kochamy, bo dla Niego i z Nim możemy wszystko – relacjonują Dagmara Pawlik i Klaudia Madej.

  – Stało się coś o czym jeszcze miesiąc temu w ogóle bym nie pomyślała! Spełniło się nasze marzenie w postaci płyty oraz koncertu, a niedługo następne jakim jest wylot do Rzymu. Za to wszystko czym Bóg obdarował nas, Chwała Panu! – dodaje Paulina Mazurkiewicz.

  Podczas koncertu dziewczyny zaśpiewały piosenki, które znalazły się na krążku "Ten, którego kochamy". 10 utworów to doskonale znane wszystkim oazowiczom pieśni, ale w nowych, świeżych aranżacjach. Cześć z nich to „hiciory” pielgrzymki do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, do którego co roku wędruje oaza z Bornego Sulinowa.

  – Dlatego też na okładce płyty znalazł się wizerunek Jezusa Miłosiernego z tego sanktuarium. Jemu dedykujemy to przedsięwzięcie – wyjaśnia ks. Sebastian Przybyła, opiekun oazy w Bornem Sulinowie. Duszpasterz nie ukrywa, że zarówno sama płyta, jak i koncert przeszły ich najśmielsze oczekiwania.

  – Jestem zachwycony i pod niesamowitym wrażeniem koncertu, a najbardziej widokiem wzruszonych i szczęśliwych rodziców, którzy słuchali i byli dumni ze swoich dzieci. Dla takich chwil warto wiele poświęcić – dodaje ks. Sebastian.

  Płyta powstała w borneńskim studio Mega Records. Producentem i aranżerem utworów jest Arkadiusz Makowski. Każdy, kto chciałby nabyć krążek może kontaktować się mailowo z opiekunem oazy z Bornego Sulinowa: s.przybyla@koszalin.oaza.pl.

  Sobotniemu koncertowi towarzyszył także Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, który w Bornem Sulinowie został zorganizowany po raz pierwszy. Przez kilka godzin udało się zasilić bank dawców ok. 60 nowymi potencjalnymi kandydatami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół