• facebook
 • rss
 • W rekordowej obsadzie

  Karolina Pawłowska

  dodane 08.03.2014 00:32

  150 autorów i 800 zdjęć to bilans XI Międzyszkolnego Konkursu Fotografii Dziecięcej, który odbył się w Koszalinie.

  - Ilość zdjęć jest zbliżona do poprzednich edycji, ale nigdy jeszcze nie zgłosiło się tyle dzieci. To pokazuje, że jest zapotrzebowanie na ten konkurs - cieszą się Małgorzata Theis i Bogusława Kaczkan, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie, organizatorki konkursu. Jak podkreślają, ważne jest również, że konkursowe prace napływają nie tylko z koszalińskich podstawówek, ale także z Kołobrzegu, Rosnowa, czy Sianowa.

  W tym roku jury, w którego składzie są profesjonalni fotograficy, postanowiło przyznać pierwsze miejsce w kategorii dzieci młodszych Maksymilianowi Turkowi, uczniowi Katolickiej Szkoły Podstawowej w Koszalinie, drugie - Zuzannie Majewskiej z mieleńskiej podstawówki, zaś trzecie - Aleksandrze Mikołajczyk z SP 7 w Koszalinie.

  W kategorii klas IV-VI najlepsze zdjęcie zrobił Stanisław Kramarz z koszalińskiej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. Drugie miejsce przypadło Bartłomiejowi Turkowi (Katolicka Szkoła Podstawowa nr 1 w Koszalinie), a dwa trzecie miejsca otrzymały Zuzanna Romanowska (SSP nr 1 w Koszalinie) i Oliwia Czyżak (SP 7 w Koszalinie).

  Przyznano także wyróżnienia i nagrody od sponsorów. Wśród nich jest nasza redakcja, która od lat patronuje konkursowi. W tym roku nagrodziliśmy Natalię Przybyłę ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Koszalinie.

  Jak zdradziła nam trzecioklasistka, to jej drugi start w konkursie. Podczas poprzedniej edycji nie udało się jej zdobyć żadnego wyróżnienia, ale przez cały rok ciężko pracowała i zrobiła mnóstwo zdjęć. Zapowiada też, że nie będzie to koniec jej przygód z aparatem.

  Małgorzata Theis przyznaje, że to także jeden z celów konkursu: rozbudzanie w dzieciach pasji artystycznej. - Wielu z uczniów, którzy zaczynali od naszego konkursu, dzisiaj szkoli się pod okiem fachowców w Pałacu Młodzieży w klubie fotograficznym. Być może ten pierwszy kontakt ze sztuką fotograficzną, który mieli podczas robienia zdjęć na konkurs, przerodzi się coś naprawdę ważnego w ich życiu i zaowocuje narodzinami artystów fotografików - dodaje nauczycielka.

  Rozdaniu nagród towarzyszyła wystawa pokonkursowa, na której zaprezentowano blisko 300 najlepszych prac.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół