• facebook
 • rss
 • Majówka ze św. Janem Pawłem II

  Karolina Pawłowska

  dodane 04.05.2014 02:03

  Wspólna modlitwa, wiersze świętego papieża oraz orkiestra wojskowa – tak można było spędzić majowe popołudnie w sanktuarium szensztackim na Górze Chełmskiej.

  Siostry z Szensztackiego Instytutu Maryi, kustoszki sanktuarium, zaprosiły do świętowania uroczystości Maryi Królowej Polski oraz wspólnego dziękczynienia za kanonizację najważniejszego pielgrzyma, który nawiedził Sanktuarium Przymierza – św. Jana Pawła II.

  Na Górze Chełmskiej w rodzinnej atmosferze można było spędzić cały dzień.

  - Chciałyśmy w ten sposób uczcić Matkę Bożą, a także świętego, który tak bardzo Ją kochał i zawierzył się Jej całkowicie. Połączyły się w ten sposób dwie piękne intencje - mówi s. Krzysztofa, inicjatorka przedsięwzięcia.

  Podczas majówki można było wysłuchać testów św. Jana Pawła II w interpretacji aktorki Magdaleny Muszyńskiej-Płaskowicz, a także koncertu orkiestry wojskowej z Koszalina.

  Na zaproszenie odpowiedzieli licznie koszalinianie oraz pielgrzymi z różnych stron diecezji.

  - Pomyśleliśmy, że to świetny pomysł, żeby wybrać się na spacer całą rodziną, bo zazwyczaj tego wspólnego czasu nam brakuje. Chociaż do sanktuarium mamy niedaleko niezbyt często udaje nam się tu zaglądać w ciągu roku, ale majowe święto to dobra okazja także do tego, żeby na chwilę zajrzeć i się pomodlić - mówi Krzysztof Janiszewski, który wybrał się na Górę Chełmską z żoną i dwójką dzieci.

  Oprócz czegoś „dla ducha” siostry przygotowały dla uczestników majówki także coś „dla ciała”.  „Papieskie” kremówki oraz kiełbaski z grilla rozeszły się błyskawicznie.

  - To, że  jest tu tak wiele osób, to dowód na to, że ludzie chcą świętować, chcą się cieszyć , mają taką duchową potrzebę. To dla nas sygnał, że warto to robić i mam nadzieję, dzisiejsze świętowanie będzie początkiem majówek na Górze Chełmskiej. Myślę, że one także mogą pomóc w pogłębianiu relacji z Matką Bożą - dodaje s. Krzysztofa.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół