• facebook
 • rss
 • Pielgrzymkowa jazda próbna

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 18.05.2014 17:52

  Uczestnicy lipcowej pielgrzymki rowerowej do Santiago de Compostela już trenują. Wykręcili pierwsze wspólne kilometry, na razie na Pomorskim Szlaku św. Jakuba.

  Przejechali w sumie ponad 100 km. Wyruszyli z Koszalina w stronę Świętej Góry Polanowskiej i wrócili przez Bobolice, Mostowo i Niedalino.

  - To było pierwsze spotkanie na rowerach uczestników pielgrzymki do Santiago de Compostela. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, jak wygląda jeden dzień na pielgrzymce. Była więc modlitwa, konferencja, Msza św., obiad no i dystans mniej więcej taki, jaki robimy każdego dnia. Mogliśmy się lepiej poznać, zobaczyć za kim najlepiej jechać, do kogo zwrócić się o pomoc. Wybraliśmy trasę pagórkowatą, aby nie było za łatwo. Było 27 osób z 35 które pojadą w lipcu - mówi ks. Tomasz Roda, organizator pielgrzymki.

  Cel wyjazdu nie był przypadkowy. Święta Góra Polanowska leży bowiem na Pomorskim Szlaku św. Jakuba. Wyjazd treningowy był zatem swego rodzaju symbolicznym rozpoczęciem pielgrzymowania.

  Plakat Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej Skrzatusz - Jasna Góra   Plakat Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej Skrzatusz - Jasna Góra Pielgrzymka Rowerowa Na Świętej Górze z rowerowymi pielgrzymami spotkał się o. Janusz Jędryszek, franciszkanin, opiekun tamtejszej pustelni. Duchowny przypomniał pątnikom historyczny i duchowy wymiar wędrowania do Santiago. Podkreślił, że pielgrzymka to pozostawienie ułożonego świata, gdzie człowiek wszystko ma pod kontrolą. Zwrócił uwagę na to, że aby wejść na szlak pielgrzymkowy, trzeba zaufać Panu Bogu, przez co człowiek może się wiele nauczyć, a także doświadczyć w swoim życiu jakiejś ważnej zmiany.

  Choć grupa do Santiago jest już zamknięta, wciąż można jeszcze dołączyć do pierwszego, głównego etapu pielgrzymki: Skrzatusz - Jasna Góra. Zapisy trwają do 30 czerwca i termin ten jest nieprzekraczalny. Szczegóły TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół