• facebook
 • rss
 • Chcą robić biznes po Bożemu

  Justyna Steranka

  dodane 24.05.2014 11:49

  Szkoła Nowej Ewangelizacji zorganizowała II konferencję o finansach.

  Na trzydniowej konferencji uczestnicy biorą udział w wykładach m.in. o tym, jak prowadzić firmę, jak wziąć kredyt w korzystnych warunkach i jak rozpoznać swoje talenty i umiejętności. Prelegenci to głównie trenerzy biznesu.

  W konferencji biorą udział ludzie w różnym wieku. - Kończę niedługo studia i trzeba coś ze sobą zrobić. Człowiek stoi na rozdrożu, nie wie, co dalej, więc to taki czas, żeby podjąć jakieś życiowe decyzje. Ta konferencja może pomoc w wyborze, jak to życie sobie poukładać, jednocześnie idąc w nie z Panem Bogiem - mówi Agnieszka Wielchowska. - Dostajemy tu wiele wskazówek, które da się wykorzystać w praktyce. Poza tym wykłady są przystępne, prowadzone prostym językiem i do tego oparte na Piśmie Świętym, co dowodzi jak Pan Bóg w tym wszystkim człowieka prowadzi - dodaje.

  Konferencję zorganizowała Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. - W Biblii jest ok. 2 tys. fragmentów o zarządzaniu i gospodarowaniu dobrami, dlatego ten temat wynika bezpośrednio ze słowa Bożego. Ono pokazuje, jak zarządzać, żeby rzeczywiście oddawać chwałę Bogu - mówi ks. Rafał Jarosiewicz ze SNE. - W świecie ludzie, którzy korzystają z rad podanych przez Pismo Święte to niekoniecznie wierzący. Okazuje się jednak, że oni prowadzą swoje korporacje, firmy i budują swoje strategię rozwoju na słowie Bożym i z tego, co mówią, to jeden z najlepszych podręczników ekonomii i zarządzania - dodaje. - My, jako chrześcijanie, powinniśmy wiedzieć, co Bóg mówi na temat zarządzania i gospodarowania dobrami i podejścia człowieka wierzącego do dóbr materialnych i pieniędzy.

  Jak mówi, ubóstwo wcale nie musi oznaczać braku pieniędzy. - Ubóstwo w Piśmie Świętym to odniesienie się do wolności wobec posiadania. Można posiadać bardzo mało i nie być ubogim w duchu. Można też mieć wiele i to, co posiadamy, może służyć na chwałę Bożą. Ubodzy według Pana Jezusa to ludzie szczęśliwi, ponieważ wszystko stworzyli u Boga. To bardzo ważne dla nas, bo w zarządzaniu nie jest istotne to, ile posiadasz, ale jak do tego, co posiadasz, jest nastawione twoje serce - dodaje duszpasterz.

  Konferencja odbywa się w Zespole Szkół Katolickich w Koszalinie. Zaczęła się w piątek, a potrwa do niedzieli. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół