• facebook
 • rss
 • W oczekiwaniu na Ducha

  Justyna Steranka

  dodane 08.06.2014 15:08

  Ponad 300 osób z koszalińskich parafii czuwało w wieczór poprzedzający uroczystość w kościele pw. Ducha Świętego.

  Czuwanie rozpoczęło się w koszalińskich parafiach o 19.00. Po nich wierni przeszli chodnikami do kościoła Ducha Świętego, gdzie modlili się w oczekiwaniu na Mszę św. przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

  - Ciągle mamy w sobie jakieś pragnienia. Pewnie jako chrześcijanie mamy pragnienie Boga, chcemy naśladować Chrystusa, ale w naszej praktyce modlitewnej czasem jest tak, że pragnienie jest mylone z marzeniem. Mamy wiele marzeń, planów na swoje życie, na życie rodzinne. To słuszne, uzasadnione i potrzebne, ale marzenie to nie to samo co pragnienie - mówił biskup w homilii

  - Czy jest w naszym sercu pragnienie błogosławieństwa? Czy pragnieniem jest odkrycie Boga, poznanie Jego woli i realizowanie jej w życiu tak, jak nas uczył Chrystus? Jedynym jego pragnieniem było pełnienie woli Ojca. Wszystko inne było nieistotne. Wiemy, że ją wypełnił do końca, oddając swoje życie na krzyżu - przypomniał bp Zadarko.

  Koszalin, 7 czerwca: Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego   Koszalin, 7 czerwca: Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego Justyna Steranka /GN - To pragnienie i tylko to powinno być w naszym sercu - odnalezienie i zrealizowania woli Ojca. Wtedy naprawdę nie jest istotne, gdzie będziemy mieszkać i ile zarabiać, choć troska o to należy do naszych podstawowych ludzkich powinności, które są całkowicie zrozumiałe, ale jeśli te marzenia nie są pragnieniem woli Ojca, wtedy jesteśmy bardzo daleko od źródła. Jedynym, który jest w stanie spełnić największe pragnienie człowieka, jest sam Bóg - mówił biskup.

  - Kiedy apostołowie doświadczyli Zesłania Ducha Świętego, to, czego chcieli najbardziej, to znalezienie odpowiedzi na pytanie, czego chce od nich Pan. Wtedy wiedzieli już doskonale, że doczesność i marzenia np. o dobrobycie można odłożyć na bok, bo najważniejsze jest podobać się Panu - dodał.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół