• facebook
 • rss
 • Dofinansowanie dla hospicjum

  Karolina Pawłowska

  dodane 10.07.2014 13:13

  W Kołobrzegu podpisano umowę o przekazaniu ponad 100 tys. zł, które pomogą w dokończeniu kolejnego etapu budowy kołobrzeskiego hospicjum stacjonarnego.

  Placówka jest już w stanie surowym zamkniętym, teraz potrzebne są fundusze na jej wykończenie. Kwota 105 tys. zł przekazana w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” pozwoli na sfinansowanie kosztów tynków wewnętrznych i sufitów w powstającej placówce.

  Jak mówi Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa, to kolejna cegiełka, która pomoże w stworzeniu tak ważnego i wyczekiwanego przez chorych z regionu miejsca. Zakończenie prac budowlanych wstępnie planowane jest na połowę przyszłego roku, jednak wszystko zależy od pieniędzy. Żeby jednak zapełnić białą plamę na mapie hospicyjnej opieki w powiecie kołobrzeskim potrzeba jeszcze ok. 1. mln. zł.

  - Zgłaszają się do nas różne osoby u firmy, które chcą nam pomóc, nawet jeśli nie są w stanie ofiarować nam materiałów całkowicie bezpłatnie czy wykonać wszystkich prac za darmo, to bardzo często oferują nam preferencyjne warunki czy duże rabaty. Mamy więc nadzieję, że kwota, której nam jeszcze potrzeba może okazać się niższa - mówi Joanna Grab, prezes Stowarzyszenia „Victoria” dla osób z chorobą nowotworową.

  Jak dodaje wielkie podziękowania należą się samym mieszkańcom Kołobrzegu. - Nie spodziewaliśmy się nawet, że tak wiele osób włączy się w to dzieło. Największe ukłony należą się dla mieszkańców Kołobrzegu i okolic, którzy przekazują nam środki z odliczenia 1 procenta, biorą udział w akcjach i zbiórkach, a przecież i dotacje z budżetu miasta, to także ich pieniądze. Można więc śmiało powiedzieć, że hospicjum to inwestycja kołobrzeżan - zauważa Joanna Grab.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół