• facebook
 • rss
 • Lipie: Dzień Wspólnoty

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 11.07.2014 22:50

  Ponad 150 osób wzięło udział w pierwszym tegorocznym, wakacyjnym Dniu Wspólnoty grup rekolekcyjnych Ruchu Światło-Życie.

  Jedna z oaz młodzieżowych podczas prezentacji swojej grupy   Jedna z oaz młodzieżowych podczas prezentacji swojej grupy ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Dzień Wspólnoty to 13 dzień rekolekcji, w którym grupy przeżywają Zesłanie Ducha Świętego. Wynika to z klasycznego programu 15-dniowych rekolekcji oazowych, który ułożony jest według tajemnic różańcowych, zgodnie z ich pierwotnym, trzyczęściowym podziałem (radosne, bolesne, chwalebne).

  Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od prezentacji grup. Każda z oaz przygotowała ją w formie przedstawienia, montażu słowno-muzycznego, a także piosenki i znaku graficznego.

  Prezentacje odzwierciedlały charakter danego stopnia oazy i nawiązywały do konkretnych wydarzeń podczas rekolekcji. Jak zwykle podczas przedstawień nie zabrakło elementów humorystycznych.

  W I turnusie swoje rekolekcje przeżywały cztery grupy. W Połczynie-Zdroju była to Oaza Dzieci Bożych dla najmłodszych, czyli po III klasie SP (35 osób). W Ostrowcu k. Wałcza odbyła się również Oaza Dzieci Bożych, dla dzieci po IV i V klasie SP (43 osoby). Oaza Nowego Życia stopnia zerowego miała swoją bazę w Lekowie (57 osób), natomiast w samym Lipiu pozostała Oaza Nowego Życia pierwszego stopnia (22 osoby).

  Po prezentacji grup wybrane osoby z poszczególnych oaz podzieliły się z uczestnikami Dnia Wspólnoty swoim świadectwem. W krótkich wystąpieniach, także ci najmłodsi, starali się ukazać działanie Pana Boga, którego doświadczyli podczas rekolekcji.

  Po tzw. Godzinie Świadectw w kościele w Lipiu odbyła się Msza św. Przewodniczył jej i wygłosił homilię ks. Zbigniew Woźniak, obecnie dyrektor Bursy dla Młodzieży w Szczecinku, wcześniej wieloletni moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

  Ostatnim punktem dnia było tradycyjne nabożeństwo zwane Godziną Odpowiedzialności i Misji. 19 młodych ludzi przystąpiło na jeden rok do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, czyli zadeklarowało abstynencję od alkoholu, która m.in. jest wyrazem ofiary w intencji tych, którzy walczą z nałogiem.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół