• facebook
 • rss
 • Sierpień pod znakiem pielgrzymek

  Justyna Steranka

  dodane 29.07.2014 12:34

  Zapraszamy na pielgrzymkę rodzin oraz dwie pielgrzymki trzeźwości.

  XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości rozpocznie się 2 sierpnia o 9.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Stamtąd uczestnicy wyruszą na Górę Chełmską. W tym czasie poszczególne duszpasterstwa będą prowadzić modlitwę, m.in. Drogę Krzyżową. Po dotarciu do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej odbędą się konferencja i śpiew uwielbienia.

  O 13.00 rozpocznie się Msza św., które będzie przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. Po zakończeniu Eucharystii organizatorzy zapraszają na wspólny posiłek oraz festyn z loterią fantową. Odbędą się też mityng AA oraz spotkania parafialnych apostolatów trzeźwości z poszczególnych diecezji.

  To nie koniec sierpniowych pielgrzymek na Górę Chełmską. 15 sierpnia odbędzie się XVIII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Spotkanie rozpoczyna się o 10.00 czuwaniem rodzin. O 12.00 Msza św., której będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Tradycyjnie już po Eucharystii odbędzie się festyn rodzinny.

  Miesiąc trzeźwości zakończy XIII Regionalna Pielgrzymka Trzeźwości z Polanowa na Świętą Górę Polanowską. Odbędzie się ona w niedzielę 31 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Polanowie. Stamtąd pątnicy wyruszą na Świętą Górę Polanowską, na której o 15.00 wezmą udział w Mszy św. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają na wspólny posiłek, mityng AA i spotkania parafialnych apostolatów trzeźwości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół