• facebook
 • rss
 • Przedszkole na dobry start

  Karolina Pawłowska

  dodane 19.09.2014 22:07

  Bp Edward Dajczak pobłogosławił nowo utworzone niepubliczne przedszkole, które w malutkiej Leżenicy otworzyło pilskie Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas.

  - Ważne, żeby dzieci znajdowały tu taki klimat, w którym pięknie wyrasta się na człowieka. Im więcej miłości dostanie się w dzieciństwie, tym większa szansa, że wyrośnie na dorosłego człowieka, który umie kochać - mówi bp Dajczak, który dzisiaj życzył maluchom i ich wychowawcom dobrego roku szkolnego.

  Leżenickie przedszkole to kolejne dzieło edukacyjne pilskiego Centrum.

  - W obydwu przedszkolach, pilskim nr 1 i nowym nr 2 w Leżenicy, obejmujemy opieką około 200 dzieci - mówi ks. Leonard Zych, dyrektor Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas pw. Matki Bożej z Lourdes w Pile.

  Nowo utworzona placówka integracyjna powstała w małej wsi, zapewniając najmłodszym mieszkańcom gminy Szydłowo oprócz opieki bardzo bogatą ofertę edukacyjną.

  Docelowo opiekę ma znaleźć tutaj 25 maluchów, w tym przewidziane jest miejsce również dla trójki dzieci niepełnosprawnych, które zapewniony będą miały bezpłatny dowóz do placówki.

  Przez najbliższy rok, w ramach unijnego projektu, obok realizacji programu dla 3- i 4-latków, są zajęcia z języka angielskiego, rytmiki, ćwiczenia korekcyjne, zajęcia z muzyko- i dogoterapii. Dodatkowymi atrakcjami będą wyjazdy czy spotkania integracyjne.

  Dzieci z leżenickiego przedszkola korzystają ze wszystkich zajęć bezpłatnie.

  - To bardzo cenne dla ludzi ze środowisk popegeerowskich, bo ta oferta nic ich nie kosztuje, a jest dużą szansą dla najmłodszych - dodaje ks. Zych.

  Przedszkole powstało w budynku, w którym dawniej mieściła się szkoła. Teraz sprawnie działają tutaj Warsztaty Terapii Zajęciowej, również prowadzone przez pilskie Centrum.  

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół