• facebook
 • rss
 • Taizé tuż tuż

  Katarzyna Matejek

  dodane 04.11.2014 23:12

  W parafii katedralnej w Koszalinie odbyło się spotkanie przygotowujące do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. Tegoroczne będzie miało miejsce w Pradze w Czechach.

  Młodzi licealiści i studenci spotkali się na modlitwie w kaplicy. Śpiewali pieśni znane z Europejskich Spotkań Młodych, wsłuchiwali się w Słowo Boże i trwali w ciszy. Pierwszą część spotkania zakończyli zaniesieniem próśb do Boga.

  W drugiej części rozważali Pismo Święte i rozmawiali o nim.

  - Ideą spotkań zaproponowanych przez braci z Taizé jest komunia z Bogiem i drugim człowiekiem - powiedział ks. Andrzej Pawłowski, koordynator wyjazdu. - Pragnieniem brata Roger, który zapoczątkował te spotkania było, by chrześcijanie szukali tego, co ich łączy.

  - Wiodącym tematem jest modlitwa o pokój. To nie przypadek, że te spotkania są organizowane 1 stycznia, w Światowy Dzień Pokoju. W Pradze będziemy trwać na takiej modlitwie, co jest ważne czasach, gdy konfliktów międzynarodowych jest coraz więcej, ale też coraz więcej naszych braci chrześcijan ginie za wiarę. A przede wszystkim: pokoju, którego źródłem jest Bóg, brakuje przede wszystkim w  ludzkich sercach - powiedział ks. Pawłowski.

  Część osób wybierających się do Pragi była już na podobnym spotkaniu rok temu w Strasburgu lub na wakacyjnej sesji rekolekcyjnej w Taizé. Są przekonani, że warto przeżyć Sylwestra w taki sposób: na modlitwie, zwiedzaniu, spędzeniu czasu z innymi młodymi, którzy chcą sobie zadawać pytania o wiarę, o Boga.

  Tegoroczny wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych będzie dość długi. 28 grudnia autokar wyruszy z Koszalina do Berlina, po czym 29 grudnia dotrze do Pragi. Powrót zaplanowany jest na 2 stycznia w południe. Autokar dotrze do Koszalina 3 stycznia.

  Uczestnikami mogą być osoby w wieku 16-35 lat.

  Kontakt: Kasia 667 911 910 e-mail: kasia.dutkowska@vp.pl lub Karolina 723 714 447 e-mail: karolinatumanik@onet.eu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół