• facebook
 • rss
 • Posiadacze mocnej zbroi

  ks. Mariusz Ambroziewicz, Karolina Pawłowska

  dodane 11.11.2014 23:18

  Listy do Kolosan i Efezjan były tematem kolejnej edycji ministranckich zmagań z Pismem Świętym.

  Do III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego stanęło 36 ministrantów, uczniów szkół podstawowych. Przyjechali do Koszalina z 12 parafii z całej diecezji.

  Chłopcy konkurowali w dwóch grupach wiekowych: ministrantów klas 1-3 oraz 4-6. Z pytaniami przygotowanymi przez kleryków koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego radzili sobie z różnymi efektami.

  Byli tacy, którzy już po 5 minutach opuszczali salę i mówili, że pytania były łatwe, inni pisali nieco dłużej. Dla trójki z nich konkursowe pytania okazały się rzeczywiście na tyle łatwe, że osiągnęli stuprocentową trafność odpowiedzi.

  Prowadzący konkurs ks. dr Tomasz Tomaszewski, biblista i wykładowca WSD, zarządził dogrywkę, w której chłopcy musieli jak najdokładniej odtworzyć treść błogosławieństwa końcowego z Listu do Efezjan.

  Wśród starszych ministrantów zwyciężył Jakub Wójcik z parafii pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu, przed Grzegorzem Kupichą z kołobrzeskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego i reprezentantem katedry Mikołajem Małochą.

  Jak się okazało wśród najmłodszych najlepiej mieczem Bożego Słowa włada Jędrzej Gliszczyński z parafii pw. św. Rozalii w Szczecinku. Na drugim miejscu uplasował się  Wojciech Kędzierski, na trzecim zaś Vincenzo i Santino Baniak – wszyscy trzej z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słupsku.

  - Św. Paweł w liście do Efezjan zachęca by chrześcijanie ubrali niezwykłą zbroję, która pozwoli stanąć do wali z każdym złem. Niezwykle ważnym elementem tej zbroi jest miecz, którym według pouczenia apostoła jest Słowo Boże – mówi ks. Mariusz Ambroziewicz, opiekun ministranckiej ekipy katedralnej. Chwaląc wszystkich ministrantów, którzy podjęli wysiłek poznania tekstów Pisma Świętego dodaje, że konkursowe zmagania to właśnie przymiarka tejże zbroi i nauka, jak dobrze władać mieczem Bożego Słowa.

  Oprócz tej niewątpliwej korzyści każdy z uczestników otrzymał też mały upominek: ciekawy 3-minutowy Katechizm. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc mogli zaś wybrać sobie nagrody ufundowane przez bp. Edwarda Dajczaka.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół