• facebook
 • rss
 • Kolędowanie z Eleni

  Karolina Pawłowska

  dodane 03.01.2015 00:35

  Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wyśpiewała dzisiaj wieczorem w kołobrzeskiej bazylice jedna z największych polskich piosenkarek.

  Niezmiennie ciesząca się miłością fanów artystka przyjechała do Kołobrzegu z koncertem noworocznym na zaproszenie Regionalnego Centrum Kultury.

  - Serdeczności na co dzień, wiele miłości i dobra. Jeśli będziemy dla siebie dobrzy, łatwiej będzie nam znosić wszystkie problemy i trudności dnia codziennego - życzyła na początek koncertu tym, którzy przybyli do kołobrzeskiej bazyliki.

  Jej występ ściągnął do konkatedry całe tłumy słuchaczy. Wśród nich był także bp Krzysztof Zadarko.

  - Nowy rok zawsze jest niewiadomą, ale narodzone 24 grudnia Dzieciątko niesie nam nadzieję i błogosławieństwo. Wyrażamy to pięknie przez śpiew kolęd, które - znane na całym świecie - w naszej, polskiej tradycji mają szczególne miejsce. Jak mówił Adam Mickiewicz: nie wiem, czy jaki inny kraj może się pochlubić zbiorem podobnym do tego, który posiada Polska. Uczucia w nich wypowiedziane są tak delikatne i święte, że tłumaczenie prozą mogłoby je spospolitować. Wywołują w nas nie tylko uczucia piękne, ale też tak bardzo polskie. Zwłaszcza, kiedy w naszej ojczyźnie było tak ciężko, kiedy Polacy musieli z niej uciekać. Boże Narodzenie, kolędy i wszystkie tradycje, które z nim się wiążą, służyły nie tylko przeżyciom religijnym, ale także budowaniu naszej patriotycznej postawy – przypominał biskup, zapraszając do wysłuchania koncertu.

  Artystka, która swoim niekwestionowanym talentem i wspaniałą osobowością od 40 lat podbija serca publiczności, sprawiła, że koncert zamienił się we wspólne kolędowanie.

  Oprócz tradycyjnych kolęd artystka zaśpiewała dobrze znane miłośnikom jej twórczości utwory o tematyce świątecznej. Nie zabrakło również kolędy w języku greckim, do której wykonania Eleni także zaprosiła publiczność.

  Z artystką i jej zespołem będzie można jeszcze pokolędować 17 stycznia w Koszalinie. Eleni zaśpiewa w kościele pw. św. Wojciecha. Uczestnictwo w koncercie będzie możliwe za okazaniem karty wstępu. Karty w cenie 20 zł będą rozprowadzane w niedzielę 4 stycznia po każdej Mszy św. w parafii pw. św. Wojciecha, a tydzień później także w innych parafiach Koszalina.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół