• facebook
 • rss
 • Kiedy podobamy się Bogu

  Katarzyna Matejek

  dodane 03.01.2015 18:28

  O darze braterstwa i życiu we wspólnocie rozważali członkowie Wspólnoty Emmanuel podczas dnia skupienia.

  Na plebanii parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie spotkali się członkowie i sympatycy Wspólnoty Emmanuel. Tematem dnia skupienia było tworzenie wspólnoty i pogłębianie braterskiej miłości.

  Spotkanie rozpoczęło się modlitwą uwielbienia, przeplataną radosnymi pieśniami. Na Mszy podczas homilii św. ks. Marcin Piotrowski przypomniał zebranym, dlaczego Pan Jezus wysyłał przed sobą po dwóch apostołów: przede wszystkim dlatego, by pokazywali napotkanym ludziom, jak się miłują.

  Tę tematykę podjęli w konferencji Katarzyna i Tomasz Kozakiewiczowie, odpowiedzialni za Wspólnotę Emmanuel w Koszalinie. - Nie pokażemy światu miłości, gdy będziemy sami. Potrzebujemy wspólnoty, żeby praktykować miłość, uczyć się jej, rozwijać się - mówili małżonkowie.

  Założyciel Wspólnoty Emmanuel sł. Boży Piotr Goursat często mówił o łasce uświęcania się poprzez miłość braterską, którą nazywał „sakramentem braci”. - Ta miłość realizuje się nie tyle przez bycie uprzejmym, ile głównie przez znoszenie się nawzajem, wybaczanie, nawracanie, jedność - mówił T. Kozakiewicz. - Stając się jednością z braćmi, bardzo podobamy się Bogu.

  K. Kozakiewicz zauważyła, że nie ma wspólnot bezkonfliktowych. - Jeżeli mobilizujemy się, by chronić miłość, która jest między nami, to konflikty prowadzą nas do świętości - przekonywała. - Natomiast krytykanctwo pozbawia wspólnotę ewangelizacyjnej płodności, bo niosąc niechęć do siebie, nie chcemy ze sobą współpracować, podejmować dzieł wymagających wzajemnego zaufania.

  Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, której częste praktykowanie jest jednym z filarów Wspólnoty Emmanuel, jej członkowie wsłuchiwali się w głos Boży, by potem z rozwagą decydować wspólnie o dziełach, które podejmą w najbliższym czasie.

  Obecnie wspólnota gromadzi się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. i modlitwie uwielbienia w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie. Od stycznia do marca poprowadzi cykl rekolekcji dla małżonków „Miłość i Prawda” w koszalińskim CEF-ie (więcej o „MiP-ach” TUTAJ).

  W dniu skupienia wzięli udział także członkowie Wspólnoty Emmanuel z Piły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół