• facebook
 • rss
 • Bal u św. Stefana

  Katarzyna Matejek

  dodane 07.01.2015 15:26

  W Barwicach dzieci z parafii pw. św. Stefana bawiły się na balu zorganizowanym przez siostry szensztackie.

  W drugim już balu karnawałowym wzięło udział ok. 40 dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Impreza odbyła się 6 stycznia w domu kultury.

  Wraz z s. Aleksandrą Mikołajczak do przygotowania imprezy włączyła się cała parafia: rodzice, ks. Stanisław Wiechowski oraz dziewczęta należące do Szensztackiej Młodzieży Żeńskiej oraz rodzin szensztackich. - Takie wspólne dzieło integruje parafię i ludzi między sobą - powiedziała siostra.

  A mieli przy czym się integrować, bo pracy było co niemiara - począwszy od przygotowania plakatów i ogłoszeń, poprzez zbieranie datków, dekorowanie sali, przygotowanie nagłośnienia, nakrycie stołów i zastawienie ich smakołykami, skończywszy na samej zabawie, pełnej konkursów z nagrodami i oczywiście tańców, prowadzonych przez wodzireja, w którego z powodzeniem wcieliła się s. Aleksandra.

  - Docierają do mnie echa, że zabawa się podobała - powiedziała skromnie siostra. - Ponoć za mało było dzieciom tych 2 godzin.

  W drugiej części wieczoru odbył się bal dla nastolatków. - Część z nich to młodzież szensztacka, która regularnie uczestniczy w spotkaniach formacyjnych, część zaś to lektorzy, ministranci. Znają nas z pielgrzymki promienistej, która w zeszłym roku na początku maja dotarła m.in. z Barwic na Górę Chełmską.

  Charyzmatem Sióstr Szensztackich jest m. in. praca z dziewczętami. Grupa dziewcząt szensztackich i młodszych dziewczynek, czyli Apostołek Maryi, jest prowadzona przez s. Aleksandrę nie tylko w Barwicach. Podobne grupy są także w Koszalinie, Słupsku, Sławnie, Gościnie, Karlinie, Szczecinku, Kłaninie i Sarbinowie.

  W czasie ferii odbędą się rekolekcje zimowe dla dziewcząt w Sarbinowie przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Są jeszcze wolne miejsca na turnus 16 -19 stycznia. Będą to rekolekcje dla dziewcząt z klas II - IV szkoły podstawowej. Zgłoszenia można kierować do s. Aleksandry na adres mailowy: s.Aleksandra@szensztat.pl lub telefonicznie pod nr tel. 601 692 461.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół