• facebook
 • rss
 • Niewygodny chrzest

  Katarzyna Matejek

  dodane 12.01.2015 00:34

  Zamiast mówić "straciłem wiarę", powiedzmy szczerze, że byliśmy leniwi i zmarnowaliśmy łaski naszego Chrztu św. - powiedział w kazaniu proboszcz parafii św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie ks. Tadeusz Kanthak do członków grup parafialnych, zgromadzonych z okazji spotkania bożonarodzeniowego.

  W Niedzielę Chrztu Pańskiego w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich grup parafialnych. Po Mszy św. uczestnicy zebrali się na świątecznej wieczerzy w sali parafialnej.

  - To jest spotkanie wszystkich naszych grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Caritas parafialnej, ministrantów, Żywego Różańca. Zaproszonymi są również przedstawiciele szkół, przedszkoli i instytucji, działających na terenie parafii św. Józefa oraz Wspólnota Emmanuel, spotykająca się od września w naszym kościele. Takie spotkanie jest okazją do integracji tych osób. Zapoczątkował je obecny z nami dzisiaj mój poprzednik ks. kanonik Ryszard Hendzel - powiedział ks. Kanthak.

  Zbigniew Zacharewicz, prezes Akcji Katolickiej, podkreśla trwałość tej tradycji. - W naszej parafii znamy się z większością członków innych grup po imieniu. Często działamy razem nie tylko podczas organizacji uroczystości kościelnych, ale też odpowiadając na prośby proboszcza, np. wspólnie przygotowujemy spotkanie noworoczne lub naprawiamy coś w kościele - powiedział Z. Zacharewicz.

  Istniejąca przy parafii grupa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozrosła się w tym roku do kilkunastu osób. - Działamy od listopada zeszłego roku. Są wśród nas gimnazjaliści i licealiści, nie tylko z terenu naszej parafii. Spotykamy się co tydzień w niedzielę na wieczornej Eucharystii o godz. 17, ale także mniej oficjalnie: po prostu spędzamy ze sobą czas. Pomagamy sobie w lekcjach, wychodzimy do lokali, na kręgielnię, żeby pobawić się i porozmawiać w dobrym towarzystwie. A w tygodniu kontaktujemy się przez konto na facebooku - powiedział Igor Arczyński. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć, na Msze św. w niedziele o godz. 17. Można zgłaszać się do mnie lub ks. Pawła Ostrowskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół