• facebook
 • rss
 • Pomorskie camino w komórce

  Karolina Pawłowka

  dodane 12.01.2015 16:53

  Zrewitalizowany szlak, wiodący wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku do grobu św. Jakuba Apostoła jako pierwsza polska droga Jakubowa ma swoją mobilną aplikację.

  Najmłodsza z odnóg europejskiej sieci szlaków prowadzących do Santiago de Compostela liczy ponad 1000 km. Rozpoczyna się w litewskiej Kretyndze, a kończy w Świnoujściu, gdzie łączy się z niemiecką Via Baltica.

  W poruszaniu się po Pomorskiej Drodze św. Jakuba pomagać będą nie tylko specjalna mapa oraz przewodnik, ale także mobilna aplikacja, która można zainstalować w swoim telefonie komórkowym.

  - Zawiera ona szczegółowe informacje o odwiedzanych miejscowościach i znajdujących się w nich zabytków, dane teleadresowe miejsc, w których można zatrzymać się na nocleg oraz posiłek, jak również miejsc, w których podążający szlakiem otrzymają pieczątki do paszportu pielgrzyma - tłumaczy Jarosław Kociuba, wiceprezes zarządu Fundacji promocji dziedzictwa i tożsamości Pomorza Pomeranus, która opracowała aplikację. Pieniądze na jej realizację zapewniło województwo zachodniopomorskie, gmina miasto Szczecin oraz darczyńcy Agnieszka i Krzysztof Babscy.

  Na razie aplikacja prezentuje wszystkie zachodniopomorskie odcinki Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

  - W przyszłości planujemy rozbudować aplikację o kolejne odcinki szlaków Jakubowych na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym o drogę prowadzącą przez Szczecin w kierunku województwa lubuskiego - dodaje J. Kociuba.

  Aplikacja dostępna jest bezpłatnie, w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

  Jej wersję na system Android można pobrać w sklepie Google Play pod adresem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aliadoglobal.drogajakubowa, natomiast wersja iOS oczekuje obecnie na publikację.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół