• facebook
 • rss
 • "Ikar" wystartował

  Katarzyna Matejek

  dodane 12.02.2015 12:20

  Zespoły muzyków, tancerzy i aktorów zjechały się do Białogardu, by uczestniczyć w I Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Ikar".

  Na zaproszenie białogardzkich Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” zjechali się ich partnerzy z całego regionu, by zaprezentować programy artystyczne, których domeną jest muzyka, taniec oraz sztuki plastyczne.

  Przegląd zainaugurował występ artystów z WTZ w Gryficach. Wokaliści i muzycy wykonali własne wersje przebojów Krzysztofa Krawczyka, zaś tancerze  przedstawili choreografię do znanej piosenki „Time of my life” z filmu „Dirty Dancing”.

  Następnie scenę opanował klimat morski. Zespół muzyczny z WTZ z Trzebiatowa zaprezentował pirackie szanty. Własnoręcznie wykonane kostiumy oraz scenografia były uzupełnieniem dobrego kontaktu artystów z publicznością.

  Program zamknął występ gospodarzy - Ola Nowacka z WTZ „Szansa” wystąpiła w duecie z Markiem Kopczyńskim.

  - „Ikar” ma kształt przeglądu twórczości i myślę, że to dużo lepsza forma dla takiej imprezy, niż konkurs - powiedział Marek Kopczyński, instruktor WTZ „Szansa” oraz pomysłodawca „Ikara”. - W naszym przeglądzie wszyscy są wygrani. Pierwsza edycja za nami, ale z pewnością doczekamy się kontynuacji. Publiczność była zachwycona, a ja się cieszę, że przy tej okazji uczniowie SP 3 i SP 4 otrzymali dodatkową lekcję wychowawczą.

  Przegląd „Ikar” to platforma dla prezentacji wielu sztuk. W galerii CKiSE wystawiono rzeźby Jacka Ciechanowicza - podopiecznego WTZ „Szansa”, który pierwsze próby rzeźbiarskie wykonał pod okiem Marka Kopczyńskiego.

  - Cieszę się, że mogłem poznać wasze talenty. Czekam na więcej i dziękuję organizatorom za zorganizowanie tego przeglądu - skomentował na koniec burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński. Włodarz miasta wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe statuetki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół