• facebook
 • rss
 • Zatrzymane w kadrze

  Karolina Pawłowska

  dodane 12.02.2015 23:31

  Ponad setka młodych fotografów i blisko 800 zdjęć – to bilans dwunastej edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotografii Dziecięcej w Koszalinie. Nagrodę od naszej redakcji otrzymał Staś Kramarz z Koszalina.

  Podczas wystawy zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 7 w Koszalinie zaprezentowano plon tegorocznej edycji konkursu oraz wręczono nagrody dla najlepiej zapowiadających się młodych adeptów sztuki fotograficznej.

  Jury, złożone m.in. z profesjonalnych fotografików miało trudny orzech do zgryzienia. Na konkurs wpłynęło 788 prac od 116 autorów – uczniów szkół podstawowych z regionu.

  W kategorii dzieci młodszych przyznano cztery równorzędne nagrody główne. Otrzymali je: Dawid Skrzyniarz ze Sportowej Szkoły Podstawowej w Koszalinie, Ksawery Sosnowski z mieleńskiej podstawówki, Mikołaj Sudak z SP 4 w Kołobrzegu oraz Maksymilian Turek, uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej w Koszalinie.

  Wśród uczniów klas IV-VI najlepsze zdjęcie zrobiły uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” w Koszalinie: Wiktoria Korner i Małgorzata Michalska oraz reprezentanci gospodarzy: Zuzanna Maliszewska i Kacper Rutkowski.

  Każdego roku swoje nagrody przyznają także przyjaciele konkursu, wśród których jest i nasza redakcja. Postanowiliśmy wyróżnić Stasia Kramarza ze SSP nr 1 w Koszalinie za radość, którą udało mu się zatrzymać w kadrze. Nagrodzona fotka została zrobiona podczas wyjazdu śpiewaków ze scholi do Poznania.

  Warto zauważyć, że Staś nie po raz pierwszy zostaje wyróżniony w Międzyszkolnym Konkursie Fotografii Dziecięcej. W ubiegłym roku za zwycięskie zdjęcie otrzymał aparat fotograficzny, co, jak sam przyznaje, zaowocowało dużą ilością nowych obrazów. A wszystko zaczęło się od mamy, która sama lubi robić zdjęcia i podsunęła Stasiowi aparat do ręki. – Ten konkurs to wspaniały sposób na rozbudzanie w dzieciach wyobraźni i zachęta do przyglądania się światu – mówi Aneta Kramarz.

  Taki właśnie cel przyświecał organizatorkom konkursu: Małgorzacie Theis i Bogusławie Kaczkan, nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 7. Jak same przyznają, miał być to sposób na zachęcenie dzieci do twórczej aktywności i opowiadania o dziecięcym świecie za pomocą sztuki fotograficznej. Jak pokazuje dwunasta edycja imprezy, cel zdecydowanie udało się osiągnąć.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół