• facebook
 • rss
 • Nagła śmierć proboszcza z Piły

  ks. Wojciech Parfianowicz, Tomasz Borysewicz

  dodane 13.02.2015 15:31

  W czwartek zmarł nagle proboszcz parafii cywilno-wojskowej pw. NMP Królowej Polski w Pile, śp. ks. kmdr rez. Zbigniew Kłusek.

  W swojej rodzinnej miejscowości, Lubczy koło Tarnowa, ksiądz dostał rozległego udaru. Mimo podjętej akcji ratunkowej zmarł. Kapłan miał zaledwie 58 lat.

  Śp. ks. Zbigniew Kłusek święcenia kapłańskie przyjął w 1983 r. Był komandorem (odpowiednik stopnia pułkownika w polskiej Marynarce Wojennej).

  Od 2010 roku pełnił funkcję proboszcza: najpierw parafii wojskowej, a od 2012 roku cywilno-wojskowej pw. NMP Królowej Polski w Pile (przy ulicy Podchorążych).

  Modlitwa różańcowa za śp. ks. Zbigniewa będzie odmawiana codziennie do dnia pogrzebu w kościele garnizonowym w Pile o godz. 19. (w niedzielę: o 18.). Datę i miejsce pogrzebu zmarłego księdza podamy w najbliższym czasie.

  ks. Norbert Roj   ks. Norbert Roj Archiwum diecezji

  Ks. Zbigniew Kłusek jest już trzecim w tym roku zmarłym kapłanem, pracującym na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

  17 stycznia, w wieku 83 lat, zmarł ks. Norbert Roj, wyświęcony w roku 1953.

  Ostatnie lata swojego życia spędził w Ustce. Przez ponad 50 lat kapłaństwa posługiwał w wielu parafiach jako wikariusz, a potem proboszcz. Pracował m.in. w Przechlewie, Miastku, Koszalinie, Szczecinie, Lipianach, Łącku.

  W latach 1978-1988 był proboszczem w parafii pw. św. Antoniego w Sławnie. Najdłużej związany był z Białogardem, gdzie pracował jako proboszcz w parafii pw. Narodzenia NMP w latach 1988-2001, czyli do przejścia na emeryturę. Pochowany został w Ustce.

   

  ks. Józef Kapczyński   ks. Józef Kapczyński Archiwum diecezji 9 lutego, w wieku 63 lat, zmarł po ciężkiej chorobie ks. Józef Kapczyński, wyświęcony w roku 1978.

  Ostatnio był proboszczem w parafii pw. MB Częstochowskiej w Dobiesławiu. Pracował także w Karlinie, Łubowie, Tychowie, Łabędziu.

  Najdłużej był proboszczem w parafii pw. MB Różańcowej w Świerczynie. Posługiwał tam w latach 1992-2009.

  Pogrzeb ks. Kapczyńskiego odbędzie się 14 lutego o godz. 11 w parafii pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół