• facebook
 • rss
 • Walentynki w galerii

  Karolina Pawłowska

  dodane 14.02.2015 20:00

  Wolontariusze Fundacji "Zdążyć z Miłością" wpierani przez najmłodszych artystów przekonywali dzisiaj w koszalińskiej Galerii Emka, że warto okazywać miłość – także niosąc pomoc potrzebującym.

  Przez kilka popołudniowych godzin wolontariusze fundacji opowiadali odwiedzającym galerię o swojej działalności i zapraszali do wsparcia jej największego przedsięwzięcia: stworzenia mieszkania chronionego dla samotnych matek z dziećmi.

  - Znalazły się fantastyczne firmy, które przeprowadzą ten remont, m.in. Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer wraz z podwykonawcami. Pomaga nam Fundacja Espersen Polska i coraz większa ilość darczyńców. Ambitnie zakładamy, że uda nam się wykończyć mieszkanie pod koniec marca. Liczymy skromnie, że potrzeba nam ok. 50 tys. zł, żeby je wyposażyć – mówi Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes zarządu fundacji.

  W czteropokojowym mieszkaniu znajdą bezpieczne schronienie kobiety, które na skutek trudnej sytuacji życiowej trafiły do Domu Samotnej Matki lub Centrum Kryzysowego dla Kobiet z Dziećmi. Oferowane mieszkanie to nie tylko bezpiecznie schronienie, ale także pomoc w stanięciu na własnych nogach.

  Fundacja chciałaby, żeby pierwsze cztery mamy z dziećmi zamieszkały w przygotowywanym lokum już pod koniec marca. Potrzeba jeszcze ok. 50 tys. zł. na dokończenie remontu i zakup niezbędnego wyposażenia. W realizacji tego dzieła pomagają firmy budowlane oraz darczyńcy - także ci, którzy dzisiaj wrzucali pieniądze do puszek wolontariuszy.

  Zachęcali do tego także mali artyści z przedszkoli z Koszalina i Mścic, uczniowie ze Szkoły podstawowej nr 5 oraz tancerze z grupy Top Toys. Na scenie galerii pojawił się również Konrad Gorczyński, aktualny mistrz Polski w freestyle football w kategorii show, który dał pokaz swoich niesamowitych umiejętności i zapraszał do Akademii Denis Cup, czyli szkółki piłkarskiej, która otworzyła właśnie swoją filię w Koszalinie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół