• facebook
 • rss
 • Pola Nadziei w Koszalinie

  Katarzyna Matejek

  dodane 11.04.2015 13:17

  Rozpoczęła się akcja wsparcia koszalińskiego hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego. Wiosenna kampania poświęcona jest szerzeniu idei hospicyjnej oraz zbiórce pieniędzy na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej ciężko chorych oraz ich rodzin.

  400 wolontariuszy rozpoczęło dziś i będzie kontynuować jutro kwestowanie na rzecz koszalińskiego hospicjum. Akcja odbywa się na ulicach, cmentarzach i w centrach handlowych w Koszalinie, Sianowie i Mielnie.

  Zaplombowane puszki napełniały się z każdą godziną. – Jest wielu ludzi, którzy znają akcję i chętnie wrzucają pieniądze do puszek – powiedziały wolontariuszki kwestujące w okolicach koszalińskiego ratusza. Są i tacy, którzy omijają nas, odchodzą. Zazwyczaj wystarczy jednak mała zachęta, że zbieramy na hospicjum, i ludzie otwierają portfele.

  Podczas dzisiejszej kwesty w koszalińskich galeriach handlowych pielęgniarki hospicyjne mierzą ciśnienie tętnicze oraz wykonują badanie poziomu cukru we krwi.

  Jutro wolontariusze będą obecni przy kościele św. Faustyny Kowalskiej w Koszalinie oraz na większości koszalińskich i mieleńskich ulic. Każdy, kto wrzuci do puszki choćby symboliczny grosz, otrzyma kwiat nadziei – żonkil. Żonkile w Koszalinie zostały posadzone m.in. na pasie zieleni przy ul. Kasprowicza 3A, w ogrodzie hospicjum przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80 oraz w 12 przedszkolach i przy kilku szkołach w Koszalinie i okolicy. Część kwiatów została wykonana własnoręcznie przez wychowanków koszalińskich przedszkoli, szkół i ośrodków wsparcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół